بسیاری از  محصولات مراقبتی پوست هستند که با برداشتن سلول های مرده ی پوست کمک زیادی به جوانی و زیبایی صورت می کنند. اما چگونگی استفاده از محصولات لایه بردار نیز مهم است هرگونه سهل انگاری در طرز استفاده از لایه بردارها می تواند آسیب های جدی را در پی داشته باشد برای اینکه با نحوه ی استفاده از لایه بردارها آشنا گردید همراه مجله ی شادی بیوتی باشید.

پیش نیاز آشنایی با  طرز استفاده از لایه بردارها

قبل از اینکه با طرز استفاده از لایه بردارها آشنا شویم اجازه بدهید کمی درباره لایه برداری صورت  و انواع آن توضیح دهیم. در فرایند لایه برداری سلول های مرده از سطح پوست جدا می شوند و میدان را برای تولید مجدد سلول های جوان می گشایند لایه برداری صورت از سه طریق امکان پذیر است

  • لایه برداری فیزیکی خانگی
  • لایه برداری کلینیکی با لیزر
  • لایه برداری شیمیایی

لایه برداری صورت نوعی ناجی برای کمک به بازسازی دوباره ی پوست است. اگر  لایه برداری پوست  انجام  نگیرد تجمع سلول های مرده در روی پوست افزایش می یابد و خشکی و چربی و نیز سایر آسیب های پوستی حاصل می  گردد. برای آشنایی بیشتر با لایه برداری و مزیت استفاده از آن میتوانید به مقاله ی لایه برداری صورت چیست و مناسب چه افرادی است مراجعه کنید.

بهترین زمان استفاده از کرم لایه بردار چه موقع است

در طرز استفاده از لایه بردارها باید زمان بندی و فاصله ی استفاده ی مجدد از آنها را نیز در نظر بگیریم. دراصل  بهترین زمان استفاده از کرم لایه بردار  فصل های سرد یعنی پاییز و زمستان می باشد. زیرا شدت تابش اشعه های  خورشیدی در این فواصل کم است. درباره ی اینکه صبح  عمل لایه برداری را در پوستتان انجام دهید یا شب، باید بگوییم شبها هنگام خواب  زمانی است که سلول های اضافی پوست بر روی آن جمع می شوند و تابش نورهای مضر بر روی پوست نیز صفر می باشد. بنابراین با اعمال کرم لایه بردار بر پوست می توانید به پوستتان این فرصت را بدهید که تا صبح عمل ترمیم و بازسازی خودش را انجام دهد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که  این کرم ها برای استفاده ی شبانه  و دائم مناسب نیستند. یعنی اینکه تصور کنید پوست شما هر بار به لایه برداری و اسکراب نیازمند است کاملا غلط می باشد. زیرا زمانی که لایه ی ابتدایی و سطحی پوست توسط لایه برداری جدا می گردد. پوست نیاز به زمان دارد تا بتواند سلول های جدیدی را تولید کند و جایگزین سلول های از دست رفته ی خود کند.

بهترین زمان استفاده از کرم لایه بردار برای انواع پوست

برای داشتن بهترین تجربه در  طرز استفاده از لایه بردارها باید با بهترین زمان استفاده از کرم لایه بردار نیز آشنا باشید در اصل  شما باید رفتارهای پوست خود را بشناسید و ببیند چند بار در هفته لایه برداری برای پوستتان مفید است . ما برای کمک به شما فاصله ی زمانی لایه برداری را برای هر پوست بیان کرده ایم.

پوست چرب

افرادی که دارای پوست چرب و روغنی هستند برای کاهش تولید سبوم چربی، می توانند لایه برداری را از دو بار در هفته به سه الی چهار بار در هفته برسانند و در صورت مواجه شدن با التهابات و خشکی ناشی از لایه برداری، تعداد دفعات لایه برداری در هفته را کاهش دهند.

پوست خشک

افرادی که صاحب پوست خشک و کم آبی هستند باید به نوع کرمی که برای لایه برداری انتخاب می کنند  توجه کنند یعنی باید از لایه بردارهای بسیار ملایم برای تازگی لایه ی اپیدرم پوستشان استفاده کنند. کرمهایی که  در ترکیبات آنها از اسیدهای ضعیفی مانند اسید هیدروکسی آلفا، اسید گلیکولیک، اسید سالیسیلیک و آنزیم های میوه با غلظت کم به کار رفته است برای لایه برداری پوست خشک مناسب هستند. افرادی که پوستشان رطوبت کمی دارد می توانند هفته ای یک بار پوستشان را لایه برداری کنند.

 

پوست نرمال

پوست های معمولی نیز برای افزایش طراوت و شادابی پوستشان می توانند سراغ استفاده از لایه بردارها بروند. انجام لایه برداری شیمیایی یا فیزیکی برای پوستهای نرمال دو الی سه بار در هفته  کافی است.

پوست مختلط

همانطور که میدانید پوست مختلط، ترکیبی از پوست چرب و خشک است. بنابراین برای تجربه ای بهتر در طرز استفاده از لایه بردارها سراغ محصولاتی بروید که حاوی سالیسیلیک اسید ملایم هستند زیرا این ترکیب ماده ای مفید برای پوست خشک و چرب محسوب می گردد. انجام فرایند لایه برداری در پوست های ترکیبی هفته ای دو بار لازم است.

پوست حساس

اگر پوستتان حساس به آکنه یا خشکی و التهاب است باید از لایه برداری های گیاهی و ملایم برای بازسازی دوباره ی پوستتان کمک بگیرید. ژل آلوئه ورا و عصاره ی چای سبز خاصیت تسکین دهندگی و لایه برداری سطحی برخوردار هستند. پوستهای حساس می توانند هر ده روز یکبار از لایه بردارهای گیاهی و سبک استفاده کنند.

طرز استفاده از لایه بردارها چگونه است؟

برای اینکه بهترین نتیجه را از لایه بردارها بگیرید باید به طرز استفاده از لایه بردارها نیز توجه کنید. ما استفاده از آنها را به صورت مراحلی در آورده ایم این مراحل عبارتند از:

۱- تست میزان تحریک پوست

در طریقه استفاده از ماسک لایه بردار ابتدا به واکنش پوستتان در مقابل لایه بردار توجه کنید برای این کار ابتدا کرم را بر روی پوست ساعد دست بزنید. اگر التهاب و سوزش شدیدی را تجربه نکردید استفاده از آن را آغاز کنید.

۲- استفاده از کرم لایه بردار

سپس به اندازه ی یک عدس از کرم را با انگشت خود بردارید و ابتدا به  قسمت هایی از پوست که درگیر لک و جای جوش هست بزنید سپس کرم را به سایر اجزای صورت به جز اطراف چشم ها بزنید. سپس با توجه به دستوراتی که در درون بسته ی لایه بردار نوشته شده است میزان ماندن کرم را بر روی صورت چک کنید.

۳- تنظیم فاصله ی زمانی استفاده از کرم لایه بردار

ابتدا هفته ای  دو  شب  از کرم استفاده کنید بعد از گذشت ۵ نوبت ، زمانی که دیدید پوستتان به کرم لایه بردار عادت کرده است استفاده از آن را به هفته ای سه شب افزایش دهید.

 

 نکات لازم بعد از استفاده از لایه بردار

بعد از اینکه با طرز استفاده از لایه بردارها آشنا شدید می خواهیم در این بخش به نکات لازم بعد از استفاده از لایه بردار اشاره ای داشته باشیم. این نکات شامل موارد زیر است.

مرطوب کننده بزنید

پس از استفاده از لایه برداری برای جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن صورتتان حتما از کرم های مرطوب کننده و آبرسان متناسب با جنس پوستتان استفاده کنید.

 

 

استفاده از ضد آفتاب

در طول فرایند لایه برداری، پوست نازک و حساس می گردد. و در مقابل عواملی چون تابش نور خورشید سریع ملتهب و دچار لک می شود. بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب را حتی وقتی که در خانه هستید نیز جدی بگیرید.

پوستتان را دستکاری نکنید

بعد از لایه برداری، پوست برای اینکه دوباره خودش را از نو بسازد شروع به جدا کردن لایه های اضافی از بافتش می کند. کمی حوصله به خرج بدهید و از کندن لایه های اضافی آمده بر پوستتان دست بردارید و به جای آن از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

اجتناب از آرایش سنگین

عمل لایه برداری چه به صورت سایشی باشد و چه به صورت شیمیایی، سبب باز شدن منافذ بسته ی پوست و نیز پاکسازی درون آنها می گردد. حال اگر بخواهید از کرم های رنگدانه دار یا آرایش های سنگین بر پوست  استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟ بله  درست است دوباره منفذهای پوستی تان را مسدود می سازید و بستر دوباره ای برای ایجاد جوش و لک را فراهم می گردد.

پوست را تحریک نسازید

از محصولات مراقبتی پوست که قدرت پاکسازی شان ملایم است استفاده کنید. تا منجر به خشکی و التهاب بیش  از حد پوستتان نگردد. در روزهای اولیه ی لایه برداری از ورزش کردن و قرار گرفتن در محیط های گرم خودداری کنید زیرا سبب تعرق زیاد  و واکنش پوستی می گردند.

توصیه متخصصین شادی بیوتی

شادی بیوتی با فراهم کردن محصولات اورجینال و تضمین کیفیت ، رضایت مشتریان را جلب کرده و اعتماد را در آن ها به وجود آورده. 

طبق توصیه متخصصین شادی بیوتی ، علاوه بر مطالعه مقاله بالا، استفاده از محصولات پیشنهادی زیر هم تا حد زیادی برای شما مفید خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.