با انجام  لایه برداری صورت با پوست فرسوده و دارای چین و چروک خداحافظی می کنید و در عوض با چهره ای جوان و با طراوت روبرو می گردید. بله درست است دوباره جوان می شوید و این فقط یک نمونه از مزیت های استفاده از لایه بردار می باشد برای آشنایی بیشتر با لایه برداری صورت و مزیتهای استفاده از آن توصیه می کنم مقاله‌ی زیر را مطالعه فرمایید.

لایه بردار صورت به چه میگویند؟

در فرایند لایه برداری صورت، به بازسازی دوباره ی پوست از طریق حذف سلول های مرده پرداخته می شود. انجام لایه برداری تنها به پوست صورت ختم نمی گردد بلکه از طریق انواع و اقسام روش های لایه برداری می توانیم پوست بدن را نیز طراوتی ماندگار ببخشیم و از زمختی و تیرگی پوست صورت و بدنمان بکاهیم.  در حالت کلی لایه برداری صورت از سه طریق سایشی، شیمیایی و لیزری  انجام گرفته میشود که در ادامه ی مقاله به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

انواع لایه برداری صورت

لایه برداری صورت در سطوح مختلف برای انواع پوستها  وجود دارد. در ادامه به هریک از آنها  اشاره ای خواهیم داشت.

لایه برداری با لیزر

برای لایه برداری تخصصی باید از طریق مراجعه به کلینیک ها و بودن زیر نظر پزشک متخصص اقدام کنید. در انجام این نوع لایه برداری به درمان آسیب هایی مانند لک های قهوه ای، اسکار فرو رفته، ماه گرفتگی و جای زخم ها پرداخته می شود.

لایه برداری با مواد شیمیایی

در این مدل از لایه برداری صورت، اسیدها و نیز آنزیم ها با از بین بردن سلول های قدیمی و تولید سلول های جدید به از بین بردن انواع لک ها کمک می کنند. در لایه برداری شیمیایی بر اساس ترکیبات موجود در محصولات لایه بردار، غلظت آنها و نیز مدت ماندگاریشان بر صورت به سه دسته تقسیم می شوند.

 • سطحی
 • نرمال
 • عمیق

لایه برداری خانگی

لایه بردای صورت،  از طریق مواد طبیعی و ارگانیک را لایه برداری خانگی می گوییم. از موادی که خاصیت سایشی پوست دارند میتوانیم به پودر دارچین، پودر زنجبیل و آبلیمو اشاره کنیم

فواید لایه بردار صورت
توجه به ترکیبات لایه برداری صورت،‌ امری مهم است.

معرفی ترکیبات  انواع لایه برداری صورت

همانطور که ذکر شد لایه برداری شیمیایی در سه سطح عمیق،‌ متوسط و سطحی وجود دارد. هرکس مطابق با نوع پوست و نوع آسیبی که در پوستش دارد اقدام به لایه برداری صورت می کند. می خواهیم بدانیم فرق ترکیبات موجود در انواع لایه بردارها چیست و چه وجه اشتراک و تمایزی با یکدیگر دارند. به ترکیبات اصلی انواع لایه برداری های زیر توجه کنید

 • ترکیب اصلی لایه برداری عمیق فنل و مشتقات آن می باشد. در این نوع لایه برداری عوارضی مانند بیهوشی دیده شده است.  از کاربردهای  لایه برداری عمیق پوست می توانیم به مواردی مانند بهبود چین و چروک پوستی، اسکار به جا مانده ناشی از آفتاب سوختگی و ضایعه های سرطانی اشاره کنیم.
 • ترکیب اصلی لایه برداری متوسط تری کلرو استواستیک با میزان غلظت نرمال می باشد. از کاربرد لایه برداری متوسط می توانیم به درمان آسیب هایی مانند اسکار،‌ تغییرات رنگ بر اثر آفتاب و جای جوش ها اشاره کنیم.
 • ترکیب اصلی لایه برداری سطحی آلفا هیدروکسی اسید و بتا هیدروکسی اسید با غلظت اندک و متوسط می باشد. در لایه برداری صورت در سطح ضعیف، به درمان جای جوش های قدیمی و خطوط کم رنگ پرداخته می شود.

 

 

فواید لایه بردار صورت چیست

در این قسمت می خواهیم درباره مزیت استفاده از کرم های لایه بردار صحبت کنیم  از این طریق نیز پی می بریم که چرا باید از لایه بردار استفاده کنیم. بیش از این شما را منتظر نمی گذاریم به فواید لایه بردار صورت که در زیر ذکر کرده ایم توجه فرمایید.

بهبود چین و چروک پوستی

از بارزترین فواید لایه بردار صورت، رفع چین و چروک و جوان سازی پوست می باشد. یکی از نشانه های پا به سن گذاشتن در انسان ها افزایش سلول های مرده ی پوست و نیز پیدایش چروک ها می باشد. لایه برداری پوست نیز اگر به صورت اصولی انجام گرفته شود سبب حذف سلول های مرده و نیز تولد سلول های جدید و جوان می گردد. به جای انجام جراحی های دردناک تنها کافی است که استفاده از لایه بردارها را زیر نظر پزشک متخصص امتحان کنید.

از بین بردن لک و جای جوش ها

در اثر مراقبت های نادرست بهداشتی، پوست دچار آسیب هایی نظیر لک و اسکار می گردد. با انجام لایه برداری صورت، لایه های رویین و بیرونی برداشته می شود. و لایه ی جدید که عاری از لک است متولد می گردد. این کار با انجام اسکراب های خانگی نیز امکان پذیر می باشد.

 

آبرسانی پوست

خیلی از افراد تصور می کنند که تنها با استفاده از مرطوب کننده ها و آبرسان ها می توانند عطش پوستشان را رفع کنند. اما باید بگوییم استفاده از مرطوب کننده در کنار لایه برداری صورت به آبرسانی پوست کمک بیشتری خواهد کرد. زیرا در طی فرایند لایه برداری منافذ مسدود شده باز می گردند. اما اگر بخواهید تنها به استفاده از نرم کننده های پوستی بسنده کنید بیشتر منافذ پوستتان را بسته خواهید کرد.

از بین بردن ضایعات ناشی از نور خورشید

پوست در اثر برخورد اشعه های نور خورشید دچار تیرگی و لک می گردد. با لایه برداری سایشی و نیز شیمیایی می توانید به روشن شدن و شفافی پوست تیره تان کمک کنید.

لایه برداری صورت برای از بین بردن جوش های سرسیاه
از بین بردن جوش های سرسیاه با لایه برداری صورت

از بین بردن جوش های سر سیاه

در لایه برداری با پاکسازی  منافذ بسته ی پوست، به تدریج اثرات جوش های سر سیاه نیز کمتر می گردد و پوست نسبت به زمان قبل صاف تر می گردد.

عدم مراجعه به کلینیک ها

یکی از مهم ترین فواید  ژل لایه بردار صورت این است که نیازی نیست به صورت مکرر به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید و تنها کافی است که زیر نظر دکترتان از کرم یا ژل تجویز شده بر روی صورتتان استفاده کنید.

 

 بهبود کلاژن سازی پوست

از سن سی سالگی به بعد کلاژن سازی و خاصیت کشسانی پوست به تدریج متوقف می گردد. کرم های لایه برداری صورت با تحریک سلول های پوستی،‌ به آنها کمک می کنند که دوباره کلاژن سازی  را از سر بگیرند بنابراین با پوستی جوان و انعطاف پذیر رو به رو خواهید شد.

 معرفی عوارض استفاده از لایه بردارها

حال که با مزیت  استفاده از کرم های لایه بردار آشنا شدیم می خواهیم جنبه ی دیگر موضوع را نگاه کنیم و عوارض استفاده از لایه بردارها را نیز بررسی کنیم. در حالت کلی اگر لایه برداری صورت به صورت اصولی و تحت نظر پزشک انجام گرفته نشود با عوارض های زیر روبرو خواهید شد.

 • خشکی بیش از حد پوست
 • لک ها
 • التهاب و قرمزی
 • پوسته پوسته شدن
 • تعرق زیاد
 • زخم شدن پوست
 • عفونت پوستی
 • حساس شدن به نور

توصیه متخصصین شادی بیوتی

شادی بیوتی با فراهم کردن محصولات اورجینال و تضمین کیفیت ، رضایت مشتریان را جلب کرده و اعتماد را در آن ها به وجود آورده. 

طبق توصیه متخصصین شادی بیوتی ، علاوه بر مطالعه مقاله بالا، استفاده از محصولات پیشنهادی زیر هم تا حد زیادی برای شما مفید خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.