قرص نورکرین یک مکمل غذایی طبیعی است که حاوی پروتئین های دریایی، گونه های خاص گیاهی و … می باشد. این مکمل سبب کنترل ریزش موها و استحکام بخشی آنها می شود. ویژگی خاص این محصول که به ادعای شرکت سازنده، آن را منحصر به فرد می کند توانایی رویش مجدد فولیکول های پنهان مو است. پس این مطلب هیجان انگیز را از دست ندهید تا به سراغ نقد و بررسی این محصول برویم

قرص نورکرین

ریزش مو چیست و چرا رخ می دهد ؟

کم شدن موی سر به شکل غیر طبیعی و یا ریزش و کم پشت شدن غیر طبیعی موی سر ریزش تلقی می شود. این عارضه در آقایان و بانوان رخ داده و اثرات نامطلوبی را بر چهره ی فرد خواهد داشت. ریزش مو می تواند به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد:

 • استرس یکی از عوامل ریزش مو می باشد که اختلالات زیادی را برای شخص ایجاد خواهد کرد. هرچه استرس شخص بیشتر شود عوارض ناشی از آن نیز بیشتر خواهد شد.
 • بارداری در بدن می تواند به عنوان یک شوک عمل کرده و باعث ریزش موی سر شود. ریزش ناشی از بارداری معمولا بعد از اتمام بارداری رخ خواهد داد. و با مصرف داروهای مکمل می توان آن را مرتفع نمود.
 • عمل های جراحی یکی دیگر از موارد شک به بدن بوده که تاثیرات نامطلوبی روی موی سر خواهد گذاشت.
 • تغذیه نامناسب و رژیم های غذایی غلط منجر می شود تا بسیاری از ویتامین ها و املاح مفید به بدن نرسد و تاثیرات منفی بر روی پوست سر خواهد داشت.

برای رفع ریزش مو و درمان آن می توان از مکمل های غذایی مانند : قرص نورکرین فارمامدیکو ، کپسول هیرویت، کپسول هیر اکتیواتور سان لایف، قرص پرفکتیل پلاتینیوم، قرص ریجن دایت اسی، قرص اکوفن، قرص سیستین B6، کپسول نوتری کپ استفاده نمود. در ادامه به بررسی ترکیبات و خواص قرص نورکرین فارمامدیکو به عنوان یک مکمل بی نظیر می پردازیم. برای داشتن این قرص کلیک کنید.

قرص نورکرین (Nourkrin) حاوی چه ترکیباتی است و چگونه اثر می کند؟

ترکیبات قرص نورکرین خانم ها و آقایان مقداری متفاوت است و براساس نیاز آنها طراحی شده است. علاوه بر مطالب گفته شده در این بخش، در انتهای این متن قسمتی درباره چرخه مو و اثر نورکرین بر چرخه مو توضیح داده شده است.

ماریلکس: ماریلکس ماده موثره اصلی نورکرین است که ترکیبی از پروتئین های موجودات دریایی مانند غضروف کوسه و صدف ها می باشد. ماریلکس همچنین حاوی لسیتین، لوسین، پروتئوگلیکان ها و گلوکزآمین است.

تاثیر ماریلکس بر رشد مو چیست؟گفته می شود ماریلکس باعث تحریک و بهبود عملکرد فولیکول های مو می شود. همچنین ماریلکس می تواند چرخه رشد موها را متعادل کند و به حالت طبیعی بازگرداند. – ماریلکس حاوی گلوکزآمین هاست. ادعا می شود که گلوکزآمین ها باعث نوسازی و رشد بافت های جدید می شوند که این موضوع درباره ی فولیکول های مو نیز صادق است. اما صحت این ادعا همچنان مشخص نیست.

آسرولا (Acerola cherry):  آسرولا گیاهی است که بومی مناطق گرمسیری است و دارای طعم شیرینی است. این گیاه در ایران وجود ندارد. 

چه موادی در آسرولا وجود دارد؟ آسرولا سرشار از ویتامینC است. همچنین آسرولا حاوی ویتامین های A, B1,B2,B3 به همراه کارتنوئیدها و بیوفلاوینوئیدهاست است. ویتامین C موجود در آسرولا نسبت به منابع دیگر جذب بهتری دارد.

تاثیر آسرولا بر رشد مو چیست؟ویتامین A و C موجود در این میوه به همراه تعداد زیادی مواد دیگر، نقش آنتی اکسیدان دارند. این آنتی اکسیدان ها از پیری سلول ها جلوگیری کرده و به پاکسازی بدن از رادیکان های آزاد کمک می کنند. این مواد با جلوگیری از آسیب دیدن فولیکول ها توسط رادیکال های آزاد، به بهبود عملکرد آنها کمک می کنند. 

– ویتامین C باعث تولید کلاژن مورد نیاز بدن ما می شود، که این ماده در پوست، استخوان ها، ماهیچه و موها وجود دارد. وجود این ویتامین برای داشتن موهای سالم ضروری است. برخی مطالعات در جانواران نشان داده است که کمبود ویتامین C باعث تغییر در بیان یکسری از ژن ها می شود. این تغییرات در نهایت چرخه رویش مو را کند می کند. از آنجا که این مطالعات در حیوانات بوده، تحقیقات بیشتری باید در این باره انجام شود.

سیلیکا (Silica): سیلیکا (سیلیکون دی اکسید) در واقع فرم اکسید شده ی یکی از عناصر معدنی به نام سیلیسیوم (سیلیکون) است. فرمول شیمیایی این ترکیب SiO2 می باشد. سیلیکا برای درمان پوکی استخوان، ترمیم زخم و … استفاده می شود.  

تاثیر سیلیکا بر رشد مو چیست؟ هنوز عملکرد بیولوژیکی واضحی برای سیلیکا در انسان مشخص نشده است. برخی مطالعات مکانیسم های زیر را پیشنهاد می دهند:

• سیلیکا در ساخت کلاژن در بدن موثر است. کلاژن فراوان ترین پروتئین بدن ماست که در استخوان ها، رباط و تاندون ها، ماهیچه ها، موها و … حضور دارد. با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش می یابد که گفته می شود تا حدودی به کمبود سیلیسیوم مربوط است. این مساله باعث بروز برخی از علائم پیری مانند خشکی پوست، استخوان و مفاصل شکننده، ریزش مو و … می شود. ادعا می شود سیلیسیوم موجود در این محصول می تواند با کمک به کلاژن سازی، در سلامت موها دخیل باشد.

• بعلاوه گفته می شود که سیلیکا در انتقال مواد معدنی به بخش های خارجی بدن از جمله فولیکول های مو و ناخن ها موثر است.

• همچنین بخش زیادی از تاثیر سیلیکا بر رشد موها، به علت اثر آن بر تعادل اسید- باز بدن است. به هم خوردن تعادل اسید- باز بدن (به علت تغذیه نامناسب و اسیدی شدن پوسته سر) مو ها را مستعد شکنندگی و آسیب می کند. سیلیکا با اثری که بر متعادل سازی این حالت دارد می تواند به استحکام موها کمک کرده و از ریزش آنها جلوگیری کند.

عصاره گیاه دُم اسب (Equisetum arvense): از دیرباز گیاه دم اسب در اروپا و چین کاربرد دارویی داشته است. از آنجا که برگ های این گیاه به صورت دسته هایی شبیه دم می رویند به آن، دم اسب می گویند

 هنوز عملکرد بیولوژیکی واضحی برای سیلیکا در انسان مشخص نشده است اما تاثیر آن در قرص نورکرین مشخص است. برخی مطالعات مکانیسم های زیر را پیشنهاد می دهند:

• سیلیکا در ساخت کلاژن در بدن موثر است. کلاژن فراوان ترین پروتئین بدن ماست که در استخوان ها، رباط و تاندون ها، ماهیچه ها، موها و … حضور دارد. با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش می یابد که گفته می شود تا حدودی به کمبود سیلیسیوم مربوط است. این مساله باعث بروز برخی از علائم پیری مانند خشکی پوست، استخوان و مفاصل شکننده، ریزش مو و … می شود. ادعا می شود سیلیسیوم موجود در این محصول می تواند با کمک به کلاژن سازی، در سلامت موها دخیل باشد.

• بعلاوه گفته می شود که سیلیکا در انتقال مواد معدنی به بخش های خارجی بدن از جمله فولیکول های مو و ناخن ها موثر است و در قرص نورکرین موجود است.

• همچنین بخش زیادی از تاثیر سیلیکا بر رشد موها، به علت اثر آن بر تعادل اسید- باز بدن است. به هم خوردن تعادل اسید- باز بدن (به علت تغذیه نامناسب و اسیدی شدن پوسته سر) مو ها را مستعد شکنندگی و آسیب می کند. سیلیکا با اثری که بر متعادل سازی این حالت دارد می تواند به استحکام موها کمک کرده و از ریزش آنها جلوگیری کند.

چه موادی در گیاه دم اسب وجود دارد؟ این گیاه غنی از سیلیکون و اسید سیلیسیک، پتاسیم، منگنز و سلنیوم است. همچنین دارای انواع ساپونین ها و رنگدانه ها نیز است.

تاثیر گیاه دم اسب بر رشد مو چیست؟

• عصاره دم اسب به علت داشتن خواص آنتی اکسیدانی و اثرات ضد التهابی باعث بهبود جریان خون از جمله در فولیکول های مو می شود. جریان خون بهتر فولیکول های سالم تر و قوی تری ایجاد می کند. نتیجه نهایی کمک به توقف ریزش مو و تحریک رشد موهاست.

• دم اسب همچنین دارای مقادیری سلنیوم و سیستئین است که این مواد از ریزش مو جلوگیری کرده و در رشد موها نیز موثر هستند. این دو ماده در سلامت فولیکول های مو موثر هستند و از آسیب فولیکول ها توسط رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند. سلنیوم، ماده معدنی ضروری برای رشد موهاست این ماده همچنین به بدن جهت استفاده از ید کمک می کند. ید نیز در رشد موها موثر است. کمبود سلنیوم می تواند باعث کندی رشد مو شود.

گیاه شنبلیله (Trigonella Foenum-graecum): این ترکیب به طور اختصاصی در نورکرین آقایان وجود دارد. شنبلیله، گیاهی است که عموما در نواحی اطراف دریای مدیترانه و جنوب آسیا رشد می‌کند. این گیاه از گیاهان بومی کشور ایران نیز به شمار می‌آید.

چه موادی در گیاه شنبلیله وجود دارد؟ این گیاه سرشار از مواد معدنی چون مس، پتاسیم، کلسیم، آهن، سلنیوم، روی، منگنز و منیزیم می‌باشد. همچنین دارای انواع ویتامین‌های گروه B مانند B1، B2، B3، B6، فولیک اسید و نیز ویتامین A و C می‌باشد. علاوه بر موارد ذکرشده، دانه‌های این گیاه سرشار از پروتئین، لیزین، تریپتوفان، استروئید ساپونین و دیوژنین (ترکیبی که خواص شبه استروژنی دارد) می‌باشد. 

تاثیر گیاه شنبلیله بر رشد مو چیست؟

• تاثیر شنبلیله بر رشد موها همچنان ناواضح است. این مساله ممکن است مربوط به غنی بودن این گیاه از ترکیبات فنولی باشد که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند. اثر آنتی اکسیدانی این ماده روی نمونه های جانوری متعددی ثابت شده است. • گفته می شود استروژن های گیاهی موجود در این گیاه تبدیل تستسترون به دی هیدروتستسترون (DHT) را مهار می کند. DHT یکی از دلایل اصلی الگوی ریزش موی مردانه است.

• دلیلی دیگری که این ماده به رشد موها کمک می کند، حضور مقادیر بالای روی می باشد. روی از ملزومات سلامت موها و ناخن هاست. 

• همچنین احتمال دارد که تریگونلین (trigonelline)، آلکالوئید موجود در برگ های این نوع شنبلیله، باعث افزایش خونرسانی به پوست سر شود. افزایش خونرسانی از طریق تغذیه بهتر فولیکول های مو، باعث رشد بهتر موها می شود. 

• استروژن ها، در فعالیت بسیاری از عوامل رونویسی ژنتیکی مربوط به رشد مو دخیل اند. احتمال دارد که ترکیبات استروئیدی این گیاه مانند ساپونین های استروئیدی (شامل دیوژنین)، اثرات شبه استروژنی بر این فاکتور های رونویسی داشته باشند. استروژن های گیاهی می توانند به عنوان یک محرک رشد مو استفاده شوند. پیشتر مطرح شده بود که به جای هورمون های استروئیدی سنتتیک که اثرات جانبی دارند، می توان از استروژن های گیاهی استفاده کرد.

• توضیح دیگر حضور پروتئین ها و آمینو اسید ها خاصی است که ممکن است رشد موها را تقویت کند.

روغن کبد ماهی (Cod Liver Oil): این ترکیب به طور اختصاصی در نورکرین آقایان وجود دارد.

چه موادی در روغن کبد ماهی وجود دارد؟ روغن کبد ماهی حاوی ویتامین های A ، D و اسید های چرب ضروری امگا-۳ مانند DHA و EPA است. 

تاثیر روغن کبد ماهی بر رشد مو چیست؟

گفته می شود که اسید های چرب امگا-۳ می توانند باعث افزایش جریان خون پوست سر شوند، به این ترتیب جریان خون بیشتری فولیکول ها را تغذیه می کند و این یکی از راه های کمک به رشد موهاست.

امگا-۳ موجود در روغن کبد ماهی یک مهار کننده قوی DHT است. تستوسترون در بدن تبدیل به دی هیدرو تستوسترون (DHT) می شود. این ماده یکی از عوامل اصلی الگوی ریزش مو مردانه است. امگا-۳ با کند کردن تبدیل تستوسترون به DHT نیز می تواند در جلوگیری از ریزش موها موثر باشد.

قرص نورکرین چگونه کار می کند؟

قرص نورکرین یک درمان جایگزین پروتئوگلیکان است که از نظر بالینی ثابت شده است که بر خلاف درمان های معمولی برای توقف ریزش مو، تقویت رشد مو و حفظ چرخه رشد طبیعی و سالم مو در زنان و مردان فرموله شده است.

۱- فاز رشد (آناژن)

تقریباً ۸۵ تا ۹۰ درصد موها در هر زمان به طور فعال رشد می کنند.

میانگین مدت زمان: ۳ سال، اما می تواند بیشتر باشد.

۲- فاز انتقال (کاتاژن)

تقریباً ۱٪ از موها در هر زمان معین در این مرحله هستند. رگ مغذی مو، پاپیلای پوستی، از فولیکول جدا می شود و مرحله رشد را به پایان می رساند، پس از آن موها ریخته می شوند.

میانگین مدت زمان: فقط ۱-۲ هفته.

۳- فاز استراحت (تلوژن)

تقریباً ۱۰ تا ۱۵ درصد موها در هر زمان معین در این مرحله هستند. هنگامی که مو به پتانسیل رشد کامل خود رسید، تا زمانی که رها شود، در فولیکول غیرفعال می‌ماند. سپس فولیکول یک موی جدید تولید می کند و در نتیجه مرحله رشد جدیدی را آغاز می کند و چرخه را تکمیل می کند.

میانگین مدت زمان: ۳-۴ ماه.

ویژگی‌های قرص نورکرین بانوان:

 • تحریک رشد موها
 • تغذیه ریشه مو
 • اصلاح و تقویت سیکل رویش مو
 • جلوگیری از سفید شدن مو

نحوه مصرف قرص نورکرین بانوان:

روزانه ۲ عدد قرص نورکرین (۱ عدد صبح و یک عدد شب پس از صرف غذا همراه با آب) به مدت ۶ ماه مصرف شود . باید دقت شود دوره مصرف این قرص ۶ ماه اعلام شده است.

ویژگی‌ های قرص نورکرین آقایان:

 • محرک رشد مو
 • تصحیح و تقویت سیکل رشد مو
 • تغذیه‌کننده ریشه مو
 • منبع سرشار از ویتامین‌ها و اسیدهای چرب
 • منبع سیلیکا که موجب جلوگیری از سفیدی مو می‌شود

روش مصرف قرص نورکرین آقایان:

روزانه ۲ عدد (۱ عدد صبح و یک عدد شب پس از صرف غذا همراه با آب) به مدت ۶ ماه مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.