احتمالا از میان خدمات زیبایی و پوستی، نام جالپرو جدیدترین و یکی از به روز ترین خدمات حوزه جوانسازی است که تاثیرات معجزه آور آن در مدت کم بسیار مورد استقبال قرار گرفت. با این حال برای شرح ساده تر جالپرو از بخش عمومی آن شروع میکنیم.

پوست از سه لایه تشکیل شده است: رو پوست یا اپی‌ درم، میان‌ پوست یا درم و زیر پوست یا هیپودرم. درم یا لایه میانی پوست حاوی موادی است که وجود آن‌ ها برای سلامت و شادابی پوست ضروری است.  با افزایش سن، از مقدار این مواد در پوست کم می‌ شود و در حقیقت بسیاری از تظاهرات پیری پوست، از کمبود این مواد ناشی می‌ شود. اسید هیالورونیک و کلاژن دو ماده مهمی هستند که نقش ویژه ای در زیبایی و جوانی پوست دارند.

با افزایش سن از مقدار اسید هیالورونیک پوست کم می‌ شود و بنابراین اثرات مفید این ماده هم کاهش پیدا می‌ کنند.

کلاژن پروتئینی است که انواع مختلفی دارد و به مقدار زیاد در پوست یافت می‌ شود. کلاژن سبب قوام و سفتی پوست می‌ شود و با افزایش سن از مقدار کلاژن پوست کم می‌ شود. کلاژن نوعی پروتئین است که از واحد های ساختمانی کوچک تر به نام اسید آمینه ساخته می‌ شود.

جالپرو چیست؟

Jalupro Meso Gel یک نوع فیلر مزوتراپی است که برای بهبود و آبرسانی پوست استفاده می‌ شود. این محصول شامل مجموعه‌ ای از مواد مغذی و مرطوب کننده است که به صورت تزریقی در پوست استفاده می‌ شود. استفاده از Jalupro Meso Gel به منظور تقویت و آبرسانی پوست، کاهش چین و چروک‌ های ریز، بهبود لکه‌ های پوستی و ترمیم آسیب‌ های خفیف پوستی می‌ تواند موثر باشد. این فیلر حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک، آمینواسیدها، ویتامین‌ ها، مواد معدنی و آنتی‌ اکسیدان‌ ها است که درمان و بهبود ساختار و کیفیت پوست را تقویت می‌ کنند.

با تزریق Jalupro Meso Gel، مواد مغذی به طور مستقیم به لایه میانی پوست، که به عنوان لایه مزوتراپی شناخته می‌ شود، رسانده می‌ شوند. این محصول می‌ تواند باعث افزایش ترمیم و بازسازی بافت پوست شود، باعث بهبود لطافت و لمس پوست، کاهش چین و چروک‌ ها و ایجاد جوانی و تازگی در پوست شود. مهم است که همیشه قبل از استفاده از هر نوع محصول یا فیلر پوستی، با یک پزشک یا متخصص زیبایی مشورت کنید تا بتوانند شما را در مورد نحوه استفاده صحیح و نتایج ممکن راهنمایی کنند.

جالپرو نوعی احیاء کننده درم است که در داخل پوست تزریق شده، جذب می‌شود و می‌تواند سبب بهبود کیفیت پوست شده، از خطوط پوستی بکاهند. همچنین از این ماده می‌توان به عنوان نوعی درمان مکمل برای دیگر روش‌های جوانسازی نظیر درمان با لیزر، پیلینگ و تزریق توکسین بوتولینوم استفاده کرد.

جالپرو بصورت دو بطری شیشه‌ای کوچک موجود است که یکی حاوی اسیدهای آمینه (مانند گلیسین، پرولین، لوسین و لیزین) است و دیگری حاوی هیالورونیک اسید می‌باشد. محتوای این دو بطری با هم مخلوط و بعد تزریق می‌شوند.

جالپرو از چه چیزی ساخته شده است؟

جالوپرو همچنین می تواند اثرات سایر روش های درمانی مانند سایر پرکننده های پوستی، درم ابریژن و لایه برداری را برای ماندگاری بیشتر آنها افزایش دهد. این محصول در دو ویال با هیالورونات سدیم و دو بطری اسید آمینه وجود دارد که قبل از درمان با هم مخلوط می شوند. جالوپرو پوست را تغذیه می کند و به جوان سازی طبیعی کمک می کند. جالپرو یک محلول تزریقی قابل جذب و استریل است که به عنوان یک “بیوروژیتالایزر” پوست (تقویت کننده کلاژن پوست) عمل می کند که می تواند برای بهبود بافت پوست و نرم شدن خطوط ریز و چین و چروک استفاده شود. این محصولات تقویت کننده پوست می باشد که ظاهری طبیعی و جوان تربه پوست می دهد.

بافت های همبند به نام فیبروبلاست ها با افزایش سن قابلیت خود را از دست می دهند. جالپرو غنی از اسیدهای آمینه توانایی فیبروبلاست ها را تقویت می کند و بافت اتصال دهنده پوست ترمیم می یابد. در نهایت پوستی سالم و صاف برای شما به ارمغان می آورد.

مزایای استفاده از جالپرو

 • برای جلوگیری از پیر شدن پوست؛
 • برای درمان پیری پوست؛
 • برای برطرف کردن ترک‌های پوستی؛
 • برای بهتر کردن و طولانی کردن اثر دیگر روش‌های جوانسازی؛
 • برای قبل و بعد از جراحی.
 • درمان مکمل با فیلر یا بوتاکس

تزریق جالوپرو چه عوارضی دارد؟

جالوپرو عمدتا حاوی موادی است که در حالت طبیعی هم در پوست وجود دارند و به همین دلیل تزریق آن با عوارض کمی همراه است. از جمله عوارض موقت تزریق این ماده (که معمولا ظرف چند روز برطرف می‌شوند)، می‌توان به درد، قرمزی، خونمردگی، تورم و خارش اشاره کرد.

بطور خلاصه تزریق جالپرو روشی برای جوانسازی پوست است که در آن ماده خارجی به پوست تحمیل نمی‌شود و تغییری غیرطبیعی در ساختمان پوست داده نمی‌شود؛ ماده تزریق شده مشابه با مواد موجود در پوست طبیعی هستند و در حقیقت پوست را تحریک می‌کنند تا خودش اقدام به جوانسازی خودش کند.  جالوپرو برای آن دسته افرادی مناسب است که می‌خواهند پوستی صاف‌تر، شفاف‌تر و شاداب‌تر داشته باشند و از تزریق فیلرهای پوستی خوششان نمی‌آید.

از جالپرو برای کدام نواحی پوست می‌توان استفاده کرد

از جالپرو می‌توان برای پوست نواحی زیر استفاده کرد:

 • صورت؛
 • گردن؛
 • ناحیه دکلته؛
 • زیر بازوها؛
 • دست‌ها؛
 • داخل ران‌ها؛
 • شکم؛
 • زانو

روش به کارگیری از جالپرو

دو روش متفاوت برای بهبود پوست هستند. در ادامه به تفاوت‌ های آنها اشاره خواهیم کرد:

 • مزوتراپی (Mesotherapy): مزوتراپی یک روش درمانی است که در آن مواد مغذی و مرطوب کننده، مانند ویتامین‌ ها، آمینواسید ها، مواد معدنی و اسید هیالورونیک، به صورت تزریقی در لایه میانی پوست تزریق می‌ شوند. این روش معمولاً برای تغذیه و آبرسانی پوست، بهبود لطافت و لمس پوست، کاهش چین و چروک‌ های ریز، و ترمیم آسیب‌ های خفیف پوستی استفاده می‌ شود. مزوتراپی نیاز به تزریق‌ های مکرر دارد تا نتایج مطلوب حاصل شود و معمولاً به عنوان یک درمان متعدد جلسات انجام می‌ شود.
 • تزریق PDRN :PDRN یک ماده بیولوژیک است که از DNA ماهیان بدست می‌ آید و شامل نوکلئوتید های پلی دئوکسی ریبونو کلئوتیدی است. تزریق PDRN به صورت تزریق مستقیم در پوست انجام می‌ شود و از طریق افزایش رشد سلول‌ها، بهبود فعالیت سلولی، ترمیم بافت و تحریک ساختار کلاژن و الاستین، بهبود و ترمیم پوست را تسهیل می‌ کند. این روش معمولاً برای بهبود زخم‌ های ناشی از جراحی، درمان زخم‌ های مزمن و مشکلات پوستی مانند آکنه، اسکار و پیری پوست استفاده می‌ شود.

چند نوع جالوپرو وجود دارد؟

جالوپرو دو نوع دارد: کلاسیک و HMW.

 • کلاسیک بیشتر برای افراد جوان تر که اولین علائم پیری پوست را دارند مناسب است.
 • ماده HMW حاوی اسید هیالورونیک بیشتری است که برای افراد مسن مناسب است، به خطوط عمیق تر که به رطوبت بیشتری نیاز دارند و به جای زخم های عمیق تر کمک می کند. جالپرو از ۲۰۰۵ در دنیا مورد استفاده قرار گرفته ولی در ایران مدت کمی است که وارد شده است.

چه مدت طول می کشد تا جالوپرو اثر کند؟

از جالپرو به محض بروز اولین علائم پیری در صورت، گردن، دست ها، زیر بغل، اندام مانند ران، زانوها و ناحیه شکم استفاده کنید. این ماده می تواند چین و چروک ها و خطوط ظریف را از بین ببرد و بافت پوست را بهبود بخشد. بیشتر آنها برای اثر مطلوب به ۱-۳ بار درمان نیاز دارند. دوره جالپرو ۳ جلسه ای ۱۴ روز با هم فاصله دارد. درمان های بیشتر می توانند ۳-۴ بار در سال تکرار شوند. نتایج بعد از تزریق آشکارتر می شوند و می توانند تا ۶ ماه ادامه داشته باشند.

به چند جلسه درمان با جالپرو نیاز است؟

برای جالپرو کلاسیک سه جلسه درمان با فاصله ۱۰ روز در نظر گرفته می‌شود و جالپرو HMW معمولا به دو جلسه درمان با فاصله ۲۰ روز نیاز دارد.

تفاوت جالپرو و پروفایلو (Profhilo)

جالپرو و پروفایلو هر دو به عنوان مزوژل به بازار عرضه گردیده و کاربردهای فراوانی در جوان سازی، آب رسانی و کمک به ترمیم پوست دارند. با این حال تفاوت های این دو محصول موجب می شود که مراجعان در انتخاب مناسب ترین مزوژل برای خود تردید داشته باشند. در اینجا برخی از تفاوت های مهم این دو ترکیب را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

 • مواد سازنده: در پروفایلو هیالورونیک اسید به تنهایی در ترکیب این محصول به کار رفته است؛ در حالی که ژل های جالپرو حاوی انواع اسید آمینه های ضروری برای سلول ها بوده و از این طریق در تغذیه و حفظ شادابی پوست نقش دارند.
 • طول دوره درمان: برای تزریق ژل جالپرو نیاز به سه الی چهار جلسه خواهید داشت که این جلسات در فواصل یک الی دو هفته تنظیم می شوند. در عوض درمان با پروفایلو در دو نوبت تزریق با فواصل یک ماهه انجام خواهد گرفت.
 • حجم داروی مورد استفاده: یکی از تفاوت های دیگر این دو محصول در حجم ژل مورد استفاده برای مقاصد درمانی است. معمولاً مقدار ژل جالپرو که در هر نوبت تزریق استفاده می شود، در مقایسه با ژل پروفایلو بیشتر است.

مراقبت های بعد از تزریق جالپرو

 • از حرکت و ماساژ ناحیه تزریق شده خودداری نمایید.
 • به مدت ۲۴ ساعت ورزش و فعالیت بدنی شدید انجام ندهید.
 • به مدت ۷۲ ساعت از نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد پرهیز کنید.
 • مصرف نمک و الکل التهابات پوستی را افزایش می دهد.
 • برای بهبود تورم از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • به هنگام خوابیدن سعی کنید رو به پهلو نباشید و صورت کاملا رو به بالا قرار گیرد.

موارد منع تزریق جالپرو

 • خانم های باردار و یا شیرده
 • هرگونه عفونت پوستی یا سوزش در ناحیه درمان
 • بیماری های خود ایمنی
 • حساسیت دارویی

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.