ریزش مو اتفاقی است که دیر یا زود به سراغ همه ما خواهد آمد اما مهم ترین نکته این است که بتوانیم این پدیده آزاردهنده را مدیریت و کنترل کنیم و ریزش مو را مانند بقیه ناهنجاری ها درمان کنیم.

در این مطلب به صورت ریز و دقیق به علت و درمان ریزش مو میپردازیم و به شما بهترین درمان موجود روز دنیا را معرفی میکنیم.

قرص هیرمکس

علت ریزش مو

علت‌ های ریزش مو می‌ توانند در چندین مورد طبقه‌ بندی شوند. هر کدام از این علت‌ ها نیز به شکلی هستند که ممکن است با تغییر یک یا چند عادت مربوط به زندگی، از بین بروند. به همین خاطر نیز لازم است حتماً علت‌هایی که سبب ریزش می‌شوند را برای جلوگیری از ریزش مو مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین نتیجه‌ های لازم را در این زمینه بگیرید.

 • ژنتیک: ژنتیک و یا ارث سبب می‌شود که فرد بدون داشتن هیچ‌گونه مشکلی دچار ریزش موی سر شود. این موضوع در کروموزوم‌ ها و DNA فرد ثبت شده است. به همین دلیل نیز نمی‌ توانید از درمان‌ های موضعی برای رفع این مسأله استفاده کنید.
 • شرایط جغرافیایی: شرایط جغرافیایی و آب و هوا در حقیقت همان مواردی است که مربوط به شرایط اقلیمی محیط زندگی شما می‌ شود. زمانی که در آب و هوای گرم و شرجی زندگی کنید، میزان ریزش مو‌های سر شما نیز بیشتر می‌شود. همین مسأله باعث می‌ شود که افراد ساکن در این مناطق نیاز بیشتری به درمان‌ های مربوط به ریزش موی سر داشته باشند پس باید با مصرف داروهای کنترل ریزش و تقویت مو مثل قرص هیرمکس این مسئله را مدیریت کنند.
 • تغییرات هورمونی: زمانی که مقدار هورمون‌ های بدن دچار نوسان و اختلال می‌ شوند، ممکن است شاهد ریزش مو‌های سر نیز باشید. نوسانات هورمونی در اثر بیماری، زایمان و… می‌ تواند رخ دهد.
 • زایمان و شیردهی: یکی دیگر از موارد مهمی که سبب ریزش مو می‌ شود و نیاز به دانستن روش‌ های جلوگیری از ریزش مو برای آن دارید، مربوط به دوران زایمان و شیردهی است. زایمان و شیردهی با نوسانات و تغییرات شدید بدنی همراه است. به همین دلیل نیز قطعاً سبب ریزش مو‌های سر خواهد شد. قرص هیرمکس به خوبی میتواند پاسخگوی نیازهای شما در این دوران باشد.
 • دارو‌ها: مورد بعدی در خصوص دارو‌های مخصوصی است که استفاده می‌کنید. مصرف کردن برخی از دارو‌ها می‌تواند سبب شود تا مو‌های شما دچار ریزش شوند. همین موضوع کافی است.
 • بالا رفتن سن: افزایش سن به مرور زمان می‌تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند. ریختن مو‌ها یکی از بزرگ‌ترین مشکلات است. معمولاً با افزایش سن ریشه مو‌ها نیز به صورت خود به خودی سست شده و همین مسأله باعث می‌شود تا در سنین بالاتر، مو‌های کم پشت‌تری داشته باشیم. بهتر است مصرف قرص های ضد ریزش را قبل از تشدید این موضوع شروع کنید. در ادامه به معرفی قرص هیرمکس پرداخته ایم.
 • استرس و اضطراب: افزایش پیدا کردن استرس و اضطراب‌هایی که در طول روز دارید، باعث می‌شود تا ریزش مو نیز شدیدتر شود. در صورتی که این مشکل برطرف نشود و ریشه استرسی که در طول روز تجربه می‌کنید را پیدا نکنید، به طور قطع شاهد کم پشت شدن شدید مو‌های خود خواهید بود.
 • رنگ‌های شیمیایی: استفاده کردن مداوم و مرتب از رنگ‌های شیمیایی، انواع مواد دکلره و… بر روی مو‌های شما بسیار اثرگذار خواهد بود. به همین خاطر است که گفته می‌شود تا جایی که ممکن است سعی کنید از رنگ کردن مداوم و زیاد مو‌های خود جلوگیری کنید.
 • تغذیه: تغذیه نادرست و غیر اصولی که بر طبق آن تمامی نیاز‌های بدن شما تأمین نشود، از جمله مهم‌ترین ارکان‌هایی است که باید در نظر بگیرید. تغذیه می‌تواند سبب شود تا مواد غذایی مناسب و کافی به مو‌های شما برای رشد برسد و ریشه مو‌هایتان نیز کاملاً تقویت شود.
 • درمان‌های نادرست مو: درمان‌های نادرست مو از جمله مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در عرض چند دقیقه کاری کند که تمام مو‌های شما بریزد. بسیاری از افراد برای جلوگیری از ریزش مو و همچنین داشتن مو‌هایی سالم و مناسب، به سراغ کراتین، بوتاکس و… ‌می‌روند. در صورتی که از مواد نامناسبی برای این کار استفاده شود و یا آن که فرد مهارت کافی برای این کار را نداشته باشد، قطعاً متوجه می‌شوید که دچار ریزش مو شده‌اید.
 • بستن مو‌ها: بستن محکم مو‌ها با انواع کش و گیره‌ها نیز می‌تواند سبب ریزش مو‌های شما شود. برای جلوگیری از ریزش مو خو بهتر است از کش‌هایی که ضخامت‌های بیشتری دارند و ساقه مو را دچار شکنندگی نمی‌کنند، استفاده کنید.
 • گرد و خاک و نور آفتاب: وجود دائمی گرد و غبار و نور آفتاب سبب می‌شود تا مو‌های شما از تمامی قسمت‌ ها دچار مشکل شود. بزرگ‌ترین مشکل نیز مربوط به سست شدن ریشه مو‌ها است که باید به طور حتم و به شکل مناسبی درمان شود.

روش‌ های جلوگیری از ریزش مو

 • شامپو کردن روزانه مو را ترک کنید: استفاده از انواع شامپو و نرم‌کننده از برخی جهات مانند تمیزی و بهداشت فردی مفید هستند و بسیاری همیشه به دنبال بهترین شامپو برای ریزش مو می‌گردند، ولی اگر هر روز از این مواد شیمیایی استفاده کنید، به زودی تأثیرات منفی خود را بروز می‌کنند. در این حالت است که موی شما رو به خشکی می‌رود و تارهای مو دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند. پس شامپو کردن روزانه خود را به دو تا سه بار در هفته کاهش دهید تا بدانید یکی از علل ریزش مو چه بوده است.
 • استفاده از محصولات شیمیایی را کاهش دهید: بسیاری از محصولات زیبایی و آرایشی که برای مو استفاده می‌شوند، به دلیل داشتن مواد شیمیایی برای مو مضر هستند و در صورت استفاده بیش از حد، باعث خراب شدن، ضعیفی مو و در نهایت ریزش آنها می‌شوند. بعد از رنگ کردن مداوم مو با رنگ موهای شیمیایی مدتی به تارهای موی خود استراحت بدهید و اجازه دهید رنگ طبیعی خود را نشان دهند. بهتر است محصولات گیاهی کامل و تضمین شده را خریداری کنید. بعد از استفاده مکرر از محصولات آرایشی، از قرص هیرمکس استفاده کنید تا موجب ترمیم مو شود.
 • مواد غذایی مناسب مصرف کنید: هر فردی برای حفظ سلامتی بدن و مغز روزانه به غذا و میوه‌های با مواد مغذی کافی نیاز دارد. خوراکی‌هایی که دارای ویتامین و مواد معدنی کافی باشند، برای جلوگیری از ریزش مو مفید هستند. اگر سؤالتان این است که برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم باید به سراغ مواد خوراکی بروید که از نظر پروتئین، اسید چرب امگا ۳، عنصر روی، آهن، ویتامین ب ۱۲، ویتامین آ و سی، منیزیم و سلنیوم غنی باشد. سبزیجات برگی، مغزهای خشکبار، لوبیا و ماهی را در سبد غذایی خود قرار دهید.
 • صبر کنید تا موها به طور طبیعی خشک شوند: مو پروتئین خالص است و حرارت بالا به پروتئین مو آسیب می‌رساند. زمانی که از سشوار و دستگاه‌های خشک‌کن استفاده می‌کنید، بدون داشتن آگاهی در حال آسیب زدن به موهای خود هستید. اجازه دهید بعد از دوش گرفتن و شستشوی مو، خودشان به صورت طبیعی خشک شوند تا پروتئین و همچنین تارهای مو استحکام بیشتری پیدا کنند و با محیط بیرون در تبادل قرار گیرند.
 • مو را هر چند وقت کوتاه کنید: یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مبارزه با موخوره، بریدن آنهاست. بسیاری از افرادی که موهای پرپشت و خوبی دارند اعتراف می‌کنند که موی خود را به صورت مرتب و هر چند وقت یک‌بار (هر سه ماه) کمی کوتاه می‌کنند و به همین علت است که مو سالم و بدون موخوره به نظر می‌رسد. اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی را صرف آرایشگاه و اصلاح کنید، یک قیچی دست بگیرید و فقط تارهای دارای موخوره را کوتاه کنید. کوتاهی هر از گاه مو، موجب رویش مجدد مو می‌شود.
 • برس زدن مو را فراموش نکنید: شانه کردن مو عادت بسیار خوبی است که علاوه بر حفظ نظم و مرتب بودن ظاهر موها، به بهداشت فردی هم کمک می‌کند. موهای خود را در حالت خیس شانه نزنید. سعی کنید شانه‌ای را انتخاب کنید که دندانه‌های بزرگ و پهن داشته باشد. بعد از آنکه موهای خود را شانه زدید، نیازی نیست دوباره آن را تکرار کنید یا روزی چند بار این کار را انجام دهید. زیاده‌روی در برس کردن مو باعث ضعیف شدن فولیکول مو می‌شود که می‌تواند ریزش مو را تشدید می‌کند.

داروهای ضد ریزش مو

بهترین رویکرد برای درمان ریزش مو، استفاده از داروهای ضد ریزش مو مانند قرص هیرمکس است. این داروها تنوع بالایی دارند و بسته به شرایط فردی و میزان ریزش موها، درمان‌های دارویی متفاوتی توسط متخصص پوست و مو ارائه می‌شود. پزشک با بررسی بیمار و شرایط ریزش مو، تعیین می‌کند که بهترین درمان ریزش مو زنان و مردان باید چه درمانی باشد. داروها گاهی به‌صورت تک و گاهی به‌صورت مکمل با هم تجویز می‌شوند. علاوه‌براین گاهی درمان‌های دارویی در کنار سایر درمان‌ها مدنظر قرار می‌گیرند.

در خصوص آلوپسی آندروژنیک که یک بیماری ژنتیکی و از دلالی اصلی ریزش مو در مردان است، معمولا درمان قطعی وجود ندارد. استفاده از داروهای مکمل و داروهای تقویتی می‌تواند موقعیت موها را بهبود ببخشد و موجب توقف یا کاهش ریزش موها شود. در این شرایط پزشک از بهترین دارو برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌کند.

داروهای ضد ریزش مو تنوع بالایی دارند که در این میان قرص هیرمکس در صورت اورجینال بودن بازدهی و رضایتمندی بالاتری داشته است.

برای خرید قرص هیرمکس و اطلاعات بیشتر آن کلیک کنید.

ترکیبات قرص ضد ریزش مو / قرص هیرمکس

قرص هیرمکس شامل ویتامین های A، C، D و E است که برای بهبود سلامتی موها و پوست سر کاربرد دارند. ویتامین A به تولید سلول های مو و تقویت موها کمک می کند. ویتامین C با افزایش تولید کلاژن، به تقویت پوست و موها کمک می کند. ویتامین D با افزایش جذب کلسیم به موها و پوست سر، به بهبود سلامتی آنها کمک می کند. ویتامین E با خاصیت ضد اکسیدانی خود، به حفاظت از موها و پوست سر در برابر آسیب های محیطی کمک می کند.

قرص هیرمکس همچنین شامل مواد معدنی مانند روی، سلنیوم و آهن است که به بهبود سلامتی موها و جلوگیری از ریزش آنها کمک می کنند. روی به تقویت ساختار موها کمک می کند و سلنیوم به حفظ سلامتی پوست سر کمک می کند. آهن با کمک به فرایند تولید هموگلوبین، به بهبود رشد موها کمک می کند.

علاوه بر این، این محصول شامل عصاره گیاهی ساواریا ژاپنی است که به رشد موها کمک می کند و جلوی ریزش آنها را می گیرد. این گیاه همچنین به تقویت پوست سر و حفظ رطوبت آن کمک میکند.

بیوتین:

-به تشکیل کراتین کمک می کند، که ماده سازنده برای مو، پوست و ناخن هاست.

-به رشد تار های ضخیم تر مو کمک می کند.

-همچنین، به سلامت پوست سر هم کمک میکند.

کلاژن نوع یک و سه

-کلاژن نوع یک شایع ترین کلاژن در بدن است. ساختاری را برای پوست فراهم می کند و همراه با الاستین به سفت و حجیم شدن پوست کمک می کند. کلاژن نوع سه در کنار نوع یک برای ارتقاء سلامت و الاستیسیته پوست کار می کند.

فواید ویتامین c:

-پوست را آبرسانی میکند.

-این ویتامین میتواند پوست را شفاف و سفید کند.

-لکه های پوستی را محو می کند.

-تیرگی دور چشم را از بین میبرد.

-نقش کلیدی در تشکیل کلاژن بدن دارد.

ترکیب ویژه هیرمکس

کپسول تقویت کننده مو هیرمکس با ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و متیل سولفونیل متان (MSM)، تولید کلاژن و کراتین را افزایش می دهد و موهای پرتر و درخشان، پوست درخشان و ناخن های قوی را تقویت می کند.

قرص هیرمکس برای چه کسانی مناسب است؟

قرص هیرمکس به عنوان یک مکمل غذایی برای بهبود سلامتی موهای سر و جلوگیری از ریزش موها مناسب است و به همه افراد قابل استفاده است. قرص هیرمکس به طور خاص برای افرادی که به دنبال تقویت و بهبود سلامتی موها و پوست سر هستند مناسب است، به ویژه افرادی که با مشکلاتی مانند ریزش مو و خشکی پوست سر روبرو هستند.

نحوه مصرف قرص هیرمکس

روش استفاده از قرص هیرمکس بسیار ساده است. بهترین زمان برای مصرف این محصول، همراه با صبحانه یا غذای روزانه است. برای استفاده، یک قرص از محصول را با یک لیوان آب میل کنید. مصرف این محصول بهترین نتیجه را با استفاده منظم و همراه با یک رژیم غذایی سالم و مناسب به همراه تمرین و فعالیت بدنی مناسب خواهد داشت.

آیا شما از قرص هیرمکس تابحال استفاده کردید؟ برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.