در دومین مرحله از روتین مراقبتی پوستی، نوبت به استفاده از تونر می رسد. در اصل تونرها پس از پاکسازی سطحی پوست به وسیله ی شوینده ها، به پاکسازی عمقی پوست می پردازند و این تنها یک مورد از کاربردهای تونر صورت می باشد برای آشنایی بیشتر با تونر و کاربردهای آن به مقاله ی زیر توجه کنید.

تونر چیست ؟

قبل از اینکه درباره ی کاربردهای تونر صورت سخن بگوییم اجازه بدهید بدانیم که اصلا تونر صورت چیست و از چه ترکیباتی ساخته شده است و در انتهای این قسمت نیز به بررسی  انواع آن خواهیم پرداخت. تونر نوعی محصول مراقبتی پوست است که به منظور پاک کردن صورت، مورد استفاده ی انواع پوست ها قرار می گیرد. این محصول نمی تواند جایگزینی برای شوینده‌های صورت و سایر پاک کننده ها باشد بلکه به عنوان مکمل جهت پاکسازی عمیق پوستی کاربرد دارد در زیر به انواع تونر اشاره کرده ایم

تونر بر اساس الکل

پزشکان استفاده از تونرهایی که بر پایه ی الکل و مشتقات آن ساخته شده اند را منع کرده اند چرا که الکل سبب خشکی بیش از حد ، پیری و التهاب پوستی می گردد

تونر بر اساس  گلیکول

این دسته از تونرها حاوی عصاره گلاب، گل رز، بابونه و … هستند. تونرهای بر پایه ی گلیکول علاوه بر خاصیت پاک کنندگی از  توانایی روشن سازی و تسکین دهندگی پوست نیز برخوردار هستند. استفاده ی طولانی مدت از این نمونه تونرها نیز ممکن است منجر به حساسیت های پوستی شود

تونر بر اساس آب

پزشکان بر این عقیده هستند که بهترین انتخاب برای تونر، تونری است که بر پایه ی آب تشکیل شده است زیر ساختار این محصولات سبک و با جذب سریع می باشد افزون بر آن می تواند به‌ آسانی ترکیبات سالم و مفید دیگری به آنها افزود.

از سایر ترکیبات تونرها میتوانیم به مواردی مانند اسید هیالورونیک، سرامید، گلیسیرین،‌ پانتنول سی وایپ،  ویلو هرب و برخی دیگر از ضد التهاب ها و آنتی اکسیدان ها اشاره کنیم. برای اینکه در استفاده از تونرها خطایی نکرده باشید از انتخاب تونرهایی با ترکیبات اتانول، منتول، رایحه های مصنوعی و سایر التهاب زاها خودداری کنید.

کاربردهای تونر صورت وسیع است.

چرا باید از تونر استفاده کرد؟

کاربردهای تونر صورت آنقدر وسیع است که نمی توان از فواید آن بر صورت چشم پوشی کرد و از آن استفاده نکرد. بهره بردن از یک تونر مناسبی که بر پایه ی آب و گلیکول است بخش بزرگی از روتین مراقبتی پوست است. چرا که این محصولات غنی از آنتی اکسیدان ها، ترکیبات بازسازی و ترمیم کننده ی پوست هستند که منجر به ویتامینه شدن پوست و سلامت آن می گردند. استفاده از تونر پس از پاک کردن آرایش یا شستشوی صورت سبب بازگشت دوباره ی مواد مفیدی است که در اثر پاکسازی پوست با شوینده های صورت از دست رفته اند. حتی اگر از ملایم ترین شوینده ی صورت که حاوی مواد غیر صابونی است نیز استفاده کنید باز هم نیاز به اعمال تونر بر پوستتان دارید اگر بخواهیم به دلایل دیگر استفاده از تونر اشاره کنیم موارد زیر به ذهنمان خطور می کند.

 • تنظیم ساختن میزان پی اچ پوست
 • تغذیه ی پوست
 • رطوبت رسانی پوست
 • کوچک کردن منفذهای پوستی
 • ایجاد لایه ای ملایم برای محافظت از پوست
 • شادابی و طراوت پوست
 • سبب کاهش رویش موهای زیر پوستی می گردد.
 • نرم شدن پوست
 • روشن تر شدن رنگ پوست
 • جلوگیری از پیری زودرس پوست
 • از بین بردن آکنه های صورت
 • کاهش التهابات پوستی و حساسیت پوستی
 • آماده سازی پوست جهت استفاده از مرطوب کننده، ضد آفتاب و لوازم آرایشی

در ادامه بیشتر  راجع  به برخی از مهم ترین فواید تونر  صورت  صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

از مهم ترین فواید تونر صورت، پاکسازی عمیق پوست می باشد.

نقش تونر بر کوچک کردن منافذ پوست

همانطور که اشاره شد یکی از کاربردهای تونر صورت، کوچک کردن منافذ پوست است حال می خواهیم چگونگی بسته شدن منافذ را از طریق تونر را بررسی کنیم. برای تشریح این موضوع باید بگوییم که تونرها خاصیت نفوذ کنندگی بالایی به عمق پوست دارند. از این رو  این محصول به راحتی می تواند به درون حفره ها و منفذهای پوستی دسترسی پیدا کند و منفذهای پوستی را که در طول روز تحت تاثیر آلاینده ها، چربی ها و آلودگی ها کاملا پر شده اند را پاکسازی نماید. رهاسازی منفذها و اهمیت ندادن به آنها سبب پدیدار گشتن انواع جوش ها و آکنه ها در پوست می گردد. اما با کاربرد تونر صورت بر پوستتان، بخش بزرگی  از مساله ی آسیب های پوستی تان را حل می کنید.

پاکسازی صورت با تونر

از مهم ترین کاربردهای تونر صورت ، پاکسازی پوست می باشد. در واقع پوست انسان روزانه در معرض بسیاری از آلودگی ها قرار می گیرد امروزه کمتر کسی است که از اهمیت پاکسازی صورت غافل باشد. اما باید بگوییم پاکسازی شامل دو مرحله است برای داشتن پوستی سالم باید هر دو مرحله را طی کنید یعنی  ابتدا صورتتان را با شوینده ی مخصوص پوستتان بشویید سپس برای پاکسازی عمقی پوستتان سراغ استفاده از تونر بروید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر در زدایش عمیق آلودگی ها توسط تونر، به انتخاب محصولتان توجه ویژه ای داشته باشید. اگر واضح تر بگوییم باید تونر انتخابی تان با نوع پوستتان سازگار باشد ما سعی کردیم تونرهای مخصوص هر پوست را با ترکیبات سازگار آنها ذکر کنیم.

پوست خشک

پوستهای خشک برای پاکسازی صورتشان باید سراغ استفاده از تونرهایی بروند که حاوی ترکیباتی نظیر گلیسیرین، سدیم لاکتات، هیالورونیک اسید، آلوئه ورا و پروپیلن می باشد.

پوست حساس

پوست های حساس نیز جهت پاکسازی عمقی پوستشان باید از تونرهایی که فاقد بو، رنگ، الکل، منتول و اس دی اس هستند استفاده کنند.

پوست نرمال

پوست های معمولی می توانند از انواع و اقسام تونرهای باکیفیت با ترکیبات متنوع استفاده کنند.

پوست چرب

پوست چرب به دلیل داشتن لایه ی محافظی ضخیم چربی، برای پاکسازی می تواند از ترکیبات لایه بردار و سالیسیلیک اسید بهره مند گردد.

کاربرد تونر صورت، روشن تر کردن رنگ پوست است.

روشن کردن صورت با تونر

تونرها  به دلیل  اینکه  گرد و غبار و آلودگی ها به دام افتاده در منفذ را پاک می کنند سبب روشن تر شدن و شفافیت پوست می گردند. بنابراین می توانیم بگوییم که یکی دیگر از کاربردهای تونر صورت روشن کردن چندین درجه ی رنگ پوست می باشد. تونرها با وام گرفتن از ترکیبی مهم به نام هیالورونیک اسید به روشنایی و طراوت پوست کمک می کنند. شما می توانید از تونرها به عنوان پرایمر و  فیکساتور آرایش هاتون بهره مند شوید. به طوری که بعد سه الی چهار ساعت با فاصله  تونر را بر پوستتان اسپری کنید این کار سبب تمدید  می کاپتان و نیز روشن شدن  پوستتان می گردد. الخصوص در هوای گرم اهمیت استفاده از تونر چندین برابر می گردد زیرا در هوای گرم ، بدن انسان مستعد از دست دادن آب می باشد. در ادامه نیز  پوست انسان بی حال و به کبودی می گراید  برای جلوگیری از تبخیر آب بدن و روشن تر شدن رنگ پوستتان استفاده ی مکرر از تونر ها را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.