آب پیاز سال‌ها است که به عنوان یک درمان خانگی طبیعی برای بهبود سلامت موها شناخته می‌ شود. تحقیقات علمی فروانی نیز درباره اثرات آب پیاز بر روی سلامت مو انجام گرفته است. این تحقیقات تغییرات محسوسی را در استفاده از آب پیاز بر روی مو نشان می‌ دهند. اما آیا می‌ دانید چه عناصر و خواصی در این ماده وجود دارد که آن را به معجونی برای تقویت مو تبدیل کرده است؟ و یا اصلاً می‌ دانید برای بهره‌ مندی از این خواص باید به چه روشی از آب پیاز بر روی مو استفاده کرد؟ پس همراه وبلاگ شادی بیوتی باشید تا شما را با این راهکار شگفت انگیز به صورت مفصل باز کنیم.

آیا آب پیاز برای رشد مو مؤثر است؟

مطالعات علمی نشان می‌ دهند که آب پیاز از راه‌ های مختلفی به کاهش ریزش مو کمک می‌ کند. پیاز سرشار از گوگرد است، که عنصری ضروری برای بدن به شمار می‌ رود. گوگرد در اسیدهای آمینه که اجزای تشکیل‌ دهنده پروتئین‌ ها هستند، یافت می‌ شود. پروتئین‌ ها به‌ویژه کراتین که غنی از گوگرد است برای داشتن موهای سالم حائز اهمیت هستند.

هنگامی‌ که پوست سر را با آب پیاز ماساژ می‌ دهیم گوگرد مورد نیاز برای تقویت ریشه مو تأمین‌ شده و از این‌ رو احتمال ریزش مو کمتر می‌ شود. علاوه بر این، گوگرد موجود در پیاز در تولید کلاژن نقش کلیدی دارد و کلاژن نیز به سهم خود به تولید سلول‌ های پوستی سالم و رشد مو کمک می‌ کند. همچنین اعتقاد بر این است که آب پیاز در تقویت گردش خون موضعی مؤثر است. استفاده از آب پیاز برای مو و پوست سر می‌ تواند خون‌ رسانی به فولیکول‌ های مو را افزایش دهد که به‌ نوبه خود رشد مو را بهبود می‌ بخشد.

یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۰۲ با هدف پی بردن به مکانیسم تأثیرگذاری آب پیاز در تقویت مو انجام شد. در این تحقیق مشخص شد که آب پیاز برای تقویت مو مفید است و در مردان تأثیری بیشتری نسبت به زنان دارد. با این همه، تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی عملکرد آب پیاز و فواید آن برای رشد مو لازم است چرا که بیش از دو دهه از مطالعه ذکر شده سپری‌ شده و تحقیقات جدیدی در این زمینه در دسترس نیست.

آزمایش جالب بر آب پیاز قرمز

در تحقیق محدودی که نتایج آن در مجلهٔ پوست منتشر شد، مشخص شد که مالیدن آب پیاز روی سر، در برخی افراد منجر به رشد مجدد مو شده است.این آزمایش را روی افرادی با طاسی منطقه‌ ای (که مورد نگران‌ کننده‌ ای نیست) انجام دادند. محققان دریافتند که پس از دو هفته استفاده از آب پیاز، به‌ صورت دو بار در روز، موها شروع به رشد مجدد می‌ کنند. تقریبا ۷۴٪ از شرکت‌ کننده‌ ها پس از ۴ هفته و ۸۷٪ از آنها پس از گذشت ۶ هفته، موهایشان مجدد رشد کرد. شرکت‌ کننده‌ ها، هم خانم و هم آقا، بودند که مشخص شد، رشد دوبارهٔ موها در مردها بیشتر از خانم‌ ها بوده است. هرچند نتایج مثبتی دربارهٔ خواص آب پیاز برای مو در این آزمایش مشخص شد، تنها ۳۸ نفر در این آزمایش شرکت داشتند.

خواص شامپو پیاز قرمز

ترکیبات شامپو پیاز نوگلا:

 • سدیم لوریت سولفات : پوست کف سر را تحریک میکند و باعث تنظیم ph پوست کف سر میشود
 • گلیسیرین : مو ها را رطوبت رسانی میکند و خشکی و وزی مو را از بین میبرد و درمان میکند
 • پوپیل گلایکول : به هیدراته شدن مو ها کمک میکند ، از تبخیر آب مو جلوگیری میکند، به جذب مواد داخل شامپو کمک میکند و باعث نرمی و صافی مو میشود.

برای خرید شامپو پیاز نوگلا کلیک کنید.

 • تیتانیوم : باعث جلوگیری از تاثیر اشعه خورشید روی مو ها میشود
 • پیاز : دو ماده فعال کوئرستین و سولفور باعث تاثیر فوق العاده روی درمان ریزش مو و افزایش رشد مو و رشد مجدد مو ها میشود و کوئرستین خاصیت ضد التهابی دارد و در نتیجه باعث افزایش گردش خون و تغذیه رسانی به ریشه مو میشود و زمانی که مو تغذیه مناسب داشته باشد ظاهر براق و جوان تری دارد
 • سولفور : پوسته پوسته شدن کف سر را درمان میکند. خاصیت سم زدایی و جلوگیری از تولید قارچ در مو ها را دارد و به دلیل اینکه سلول های مرده کف سر رو بر میدارد بزرگترین تاثیر آن افزایش تنفس پوست سر است .

پس :

شامپو پیاز با کاهش التهاب کف سر و افزایش گردش خون در کف سر و تمیز و ضد عفونی کردن کف سر باعث درمان ریزش مو و رشد مجدد مو میشود .

و به صورت کلی شامپو پیاز نوگلا باعث افزایش حجم دهی و براقی مو،  قطع ریزش مو،  رشد مجدد مو ،  جلوگیری از شکنندگی مو و تاخیر در سفید شدن مو ها میشود .

ترکیبات موثر در آب پیاز قرمز

یکی از نظریه‌ ها دربارهٔ خواص آب پیاز برای مو و رشد مجدد آن، به وجود گوگرد خوراکی در پیاز برمی‌ گردد. گوگرد یکی از رایج‌ ترین مواد معدنی موجود در بدن است. بدن برای تولید کافی آنزیم‌ ها و پروتئین‌ ها به گوگرد نیاز دارد. گوگرد در کراتین که ساختار اصلی مو را تشکیل می‌ دهد نیز وجود دارد.گوگرد موجود در پیاز با رساندن مادهٔ مغذی مورد نیاز برای رشد مو، به این امر کمک می‌ کند. همچنین گوگرد می‌ تواند سرعت رشد مو را افزایش دهد.

خواص شامپو پیاز قرمز برای مو کدام است؟

خواص شامپو پیاز قرمز برای مو به چند مورد مختصر محدود نمی‌شود. این ماده از جنبه‌های مختلف به بهتر شدن سلامت عمومی مو کمک می‌ کند. مهم‌ ترین این خواص عبارت اند از:

 • فراهم کردن مواد مغذی مورد نیاز مو: پیاز سرشار از گوگرد است، عنصری که بدن شما به آن نیاز دارد. گوگرد در اسیدهای آمینه، که نوعی پروتئین هستند، یافت می‌ شود. پروتئین‌ ها  و به خصوص کراتین که غنی از گوگرد است برای رشد موها حیاتی است. هنگامی که آب پیاز به مو و پوست سر می‌ رسد، می‌ تواند گوگرد اضافی برای رشد موهای قوی و ضخیم فراهم کند، بنابراین از ریزش مو جلوگیری کرده و رشد آن را تقویت می‌ کند.
 • تامین سلامت پوست سر: پوست سر سالم که اثری از عفونت، قارچ و باکتری در آن نباشد، شرایط ایده‌ الی برای رشد موهای ضخیم و درخشان فراهم می‌ کند. یکی از خواص آب پیاز دقیقاً همین است. این ماده دارای عناصر ضدقارچ و ضدباکتری است که پوست سر را در وضعیت خوبی نگه می‌ دارد.
 • کاهش اثرات آسیب‌های محیطی: این ماده سرشار از عوامل آنتی‌ اکسیدان است. به همین دلیل آسیب‌ هایی که از طریق محیط به موها و پوست سر وارد می‌ شود، با استفاده منظم از این ماده بر روی مو خنثی می‌ شود.
خواص شامپو پیاز قرمز
 • درمان سفیدی مو: پیاز حاوی نوعی ترکیب آنتی‌ اکسیدانی به نام کاتالاز است که به کاهش پر اکسید هیدروژن در ریشه مو کمک می‌ کند. از آنجایی که پراکسید هیدروژن عامل سفیدی مو است، آب پیاز در کنترل این عامل نقش مهمی دارد.
 • کلاژن‌سازی: گوگرد موجود در این ماده به رشد سلول‌ های پوستی سالم کمک کرده و به این ترتیب پوست سر را در سلامت کامل حفظ می‌ کند. در این شرایط بستر برای رشد موهای سالم و قوی فراهم می‌ شود.
 • خون رسانی به فولیکول مو و درمان خشکی و شکنندگی: فلاونوئیدهایی مانند کامپفرول و کوئرستین به وفور در آب پیاز یافت می‌ شود. این عناصر دارای خواص ضد التهابی، آنتی‌ اکسیدانی و گشاد کننده عروق و رگ‌ های خونی هستند. بنابراین این ماده به افزایش جریان خون در پوست سر کمک می‌ کند. در نتیجه خون رسانی به فولیکول‌ های مو با قدرت بیشتری انجام می‌ گیرد. این رویداد خشکی و شکنندگی مو را تا حد زیادی درمان می‌ کند.
 • درمان آلوپسی: آلوپسی‌آره‌آتا یک بیماری مو است که باعث ریزش مو به صورت تکه‌ ای می‌ شود. تحقیقات علمی زیادی بر روی اثربخشی آب پیاز در درمان آلوپسی انجام گرفته است. در همه این تحقیقات کسانی که دو بار در روز آب پیاز را بر روی پوست سر خود اعمال می‌ کنند، موهایشان دوباره رشد می‌ کند.
 • درمان شوره سر: آب پیاز دارای خواص ضد میکروبی و ضد قارچی است، به همین دلیل است که برخی از متخصصان از آن به عنوان یک درمان عفونت یاد می‌ کنند. شوره سر بسیاری از افراد ریشه در قارچی به نام مالاسزیا فورفور دارد. بنابراین خواص ضد قارچی پیاز می‌ تواند در درمان شوره سر مؤثر باشد. حتی اگر شوره سر شما شدید نیست و فقط گاهی پوسته‌ هایی بر روی بالش یا شانه خود می‌ بینید، می‌ توانید آب پیاز را به عنوان درمان به کار ببرید.

چگونه از آب پیاز قرمز استفاده کنیم؟

برای اکثر افراد سر و کله زدن با این ماده بدبو و سوزاننده سخت و دشوار باشد و رفع بوی بد آن برایتان غیرقابل تحمل!

پیشنهاد ما برای حل این موضوع استفاده از محصولی است که علاوه بر به کارگیری از این ماده جادویی، از دیگر محصولات پر از خواص در راستای تقویت و بازگشت موهای سر شما را به ارمغان می آورد.

شامپو پیاز نوگلا حاوی عصاره پیاز قرمز و گلیکوژن دریایی ،عصاره گیاهان نمک دریای مرده (دریای سیاه) که حاوی ۲۱ ماده معدنی از جمله منیزیم ، سدیم ،کلسیم،زینک و پتاسیم می باشد.

جلوگیری از ریزش مو با کمک گرفتن از خواص شامپو پیاز قرمز = >

عصاره ی پیاز افزایش رشد موها و همزمان کاهش دهنده ی ریزش مو است .در پیاز گوگرد وجود داره هنگامی که شامپو ‌را روی پوست سر خود ماساژ میدهید، باعث بهبود گردش خون در پوست شما میشود .گوگرد شناخته شده در پیاز به تولید کلاژن که به نوبه ی خود برای سلامت موهای شما سودمند است .

عصاره ی پیاز دارای خواص ضد باکتریایی است که در جلوگیری از عفونت در پوست سر موثر است .استفاده ی منظم از آن به ضخیم شدن تار موها کمک کرده و با انواع مشکلات پوست سر که از عوامل ریزش مو و نازک شدن تار مو هستن مبارزه میکند .عفونت های قارچی ، آکنه پوست سر و شوره ی سر با مصرف طولانی مدت عصاره ی پیاز درمان میشوند .عصاره ی پیاز هم برای پوست خشک و هم برای پوست چرب به طور یکسان مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.