تونرها محلول های آبکی مانندی هستند که حاوی اسیدها، ضدالتهاب ها، و آنتی اکسیدان ها می باشند و به دلیل قوامی که دارند سریع در بافت های پوستی نفوذ پیدا می کنند. تونرها زیر ساز مناسبی هستند تا سایر محصولات مراقبتی پوستی تاثیرات مفیدی بر پوستتان بگذارند .در این مقاله قصد داریم تا به شرح روش استفاده از تونر صورت بپردازیم. با مجله ی شادی بیوتی همراه باشید.

پیش نیاز روش استفاده از تونر صورت

قبل از اینکه بخواهیم درباره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی روش استفاده از تونر صورت صحبت کنیم اجازه بدهید کمی با تونر آشنا شویم سپس سراغ بحث اصلی مان برویم

تونر ، ظاهری بسیار شبیه به آب دارد که به دلیل ترکیبات موجود در خود،  قادر است تا همه ی مواد شیمیایی، کرم های آرایشی، غبارها و آلودگی را از روی پوست بزداید. در اصل تونرها بعد از شستشوی صورت، اثرات باقی مانده از آلودگی های به دام افتاده در منافذ پوستی را از بین می برند. این محلول به بازیابی سطح پی اچ پوست نیز کمک می کند. بعد از کامل کردن دوره ی مصرف تونر روی پوست، باید شاهد تغییرات زیر در پوستتان باشید

  • کاهش جوش و آکنه
  • افزایش نرمی و لطافت مو
  • افزایش درخشش پوست
  • تنظیم ساختن تناژ پوستی

برای اینکه بیشتر با تونر و کاربرد آن بر روی پوست آشنا شوید میتوانید مقاله ی تونر صورت چیست و چه کاربردهایی دارد را مطالعه فرمایید.

حال که اندکی با تونر آشنا شدیم وقت آن رسیده است که درباره ی روش استفاده از تونر صورت نیز صحبت  کنیم

روش استفاده از تونر صورت برای گرفتن نتیجه ی مثبت، مهم است.

نکات لازم در روش استفاده از تونر صورت

  1. توجه به مقدار و میزان استفاده از تونر

نکته ای که در روش استفاده از تونر صورت باید در نظر بگیرید میزان و دفعات استفاده از آن می باشد. برای اینکه بهترین نحوه استفاده از تونر صورت را تجربه کنید بهتر است صبح ها و شب ها بعد از شستشوی صورت تان از تونر استفاده کنید. دلیل انجام دادن این کار این است که صبح ها از طریق تونر چربی هایی که در طول شب بر روی پوست جمع شده اند را پاک می کنید و شبها نیز هنگام خواب هر گونه آرایش و ناخالصی های باقی مانده بر روی پوست را با تونر پاکسازی می کنید.

نکته:  گاهی اوقات در طریقه استفاده از تونر صورت، باید به ترکیبات آن نیز توجه کنید برای مثال اگر حاوی فرمولاسیون  اسید گلیکولیک باشد. باید تنها یکبار از تونر استفاده کنید . زیرا این ماده قدرت لایه برداری بالایی دارد و استفاده ی زیاد از آن سبب تحریک پوست می گردد.

  1. توجه به نوع پوستی که دارید

برای اینکه بهترین روش استفاده از تونر پاک کننده  صورت را تجربه کنید باید در هنگام انتخاب تونر، به نوع پوستی که دارید نیز توجه کنید. در ادامه به معرفی تونرهایی که سازگار با انواع پوستها هستند اشاره کرده ایم برای داشتن انتخابی صحیح، به موارد زیر دقت کنید.

تونرهای مناسب پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند از تونر باید انتظار حفظ رطوبت و نرمی پوست را داشته باشند. یعنی به دنبال محصولی باشند که در ترکیبات آن از  اسید هیالورونیک و اوره استفاده شده باشد. اسید هیالورونیک جذب کننده ی قوی رطوبت از هوا است و مانع تبخیر رطوبت موجود در روی پوست می گردد. در مقابل سعی کنید از تونرهایی که حاوی مواد نگهدارنده قابض یا لایه بردار هستند کمتر استفاده کنید زیرا سبب تشدید خشکی و ترک خوردگی پوستی می گردند.

تونرهای مناسب پوست نرمال

صاحبان پوستهای نرمال می توانند طیف وسیعی از تونرهای مخصوص پوست نرمال را با ترکیبات گوناگون امتحان کنند. نحوه ی استفاده از تونر صورت در پوست نرمال به گونه ای است که پس از اعمال تونر بر پوست به وسیله ی پنبه، باید احساس سرزندگی و شادابی در پوستشان کنند و در ضمن احساس کشیدگی و خشکی و یا چربی و سنگینی در پوستشان نکنند و نیز اثری از بقایای تونر بر روی پوست جا نماند.

تونرهای مناسب پوست چرب

 نکته ی مهم  در روش استفاده از تونر صورت  برای افرادی که پوست چرب دارند انتخاب صحیح تونر است در اصل افرادی که پوست چربی دارند در هنگام انتخاب تونر باید سراغ محصولاتی بروند که حاوی ترکیباتی مانند اسیدهای گلیکولیک،‌ سالیسیلیک،‌ رتینول و عصاره چای سبز هستند. این ترکیبات سبب می شود تا در طول روز پوستتان در حالت نرمال بماند افزون بر این لایه بردارهای شیمیایی موجود در تونر مخصوص پوست چرب به تنظیم ترشحات سبوم نیز کمک می کنند.

تونرهای مناسب پوست ترکیبی

اگر پوست ترکیبی دارید میتوانید از تونرهایی که مخصوص پوست چرب و مستعد آکنه هستند بر روی نواحی  پیشانی و روی بینی (T-zone)صورتتان  استفاده کنید. این افراد اگر مایل باشند می توانند صبح ها از تونرهای  پوست چرب بر ناحیه ی تی زون استفاده کنند و شبها نیز از تونر معمولی  بر تمامی اجزای صورتشان استفاده کنند

دانستن روش استفاده تونر صورت در پوستهای حساس امری حیاتی است.

تونر های مناسب پوست حساس

افرادی که پوست حساسی دارند باید در روش استفاده تونر صورت، نوع پوست خود را نیز در نظر بگیرند. زیرا پوست حساس در اثر استفاده از محصولات مراقبتی پوستی به  آسانی تحریک می گردند. استفاده از تونرهای گلاب و بابونه سبب تسکین و آرامش پوستتان خواهد گشت در مقابل سعی کنید از تونرهایی با ترکیبات الکل، صابون و اسید  گلیکولیک خودداری کنید زیرا منجر به خشکی، التهاب و قرمزی پوست حساستان خواهد گشت.  برخی از افراد نیز پوستی حساس به آکنه دارند یعنی اگر محصولی با پوستشان سازگار نباشد بر روی اجزای صورتشان آکنه پیدا می شود و یا تشدید می گردد. در این صورت می توانید از تونرهایی که حاوی ترکیباتی مانند آلوئه ورا و نیاسینامید هستند استفاده کنید. آلوئه ورا با خاصیت ضد التهابی که دارد سبب تسکین قرمزی حاصل از جوش ها می گردد و نیاسینامید نیز به کنترل سبوم چربی، کمک شایانی می کند.

روش استفاده از تونر صورت چگونه است؟

تونر را بعد از پاک کردن صورت و قبل از اعمال مرطوب کننده ها و آبرسان ها بر صورت استفاده می کنیم. رایج ترین روش استفاده از تونر صورت شامل سه مرحله می باشد که در ادامه به شرح هر کدام از مراحل خواهیم پرداخت

۱- پاکسازی صورت

ابتدا صورتتان را با شوینده ی مخصوص پوستتان بشویید. این کار سبب می شود که چربی ها و آلودگی های بزرگ پوستی از بین بروند.

۲- استفاده از پد یا پنبه

چند قطره از تونر را بر روی پنبه یا پد تمیز بریزید. اما نگذارید کاملا خیس شود.

۳- کشیدن پد بر صورت و گردن

سپس پنبه زدن را از مرکز صورتتان شروع کنید و به قسمت بیرون بکشید. در هنگام زدن تونر به وسیله ی پنبه توجه داشته باشید که بر نواحی ظریف اطراف چشم ها و لب ها، برخورد نکند. در نهایت می توانید پنبه ی آغشته شده به تونر را بر گردنتان نیز بکشید. زیرا آلودگی ها و چربی های زیادی نیز در این ناحیه وجود دارد.

بهترین روش استفاده از تونر صورت، کمک گرفتن از پنبه یا پد بهداشتی است.

نکته ۱: برخی دیگر از تونرها هستند که در قالب اسپری، بسته بندی شده اند و از طریق اسپری کردن بر روی صورت، اقدام به پاکسازی عمیق پوستی می کنید. در نحوه استفاده از تونر پاک کننده صورت به شکل اسپری، دقت کنید که در آخر از پنبه یا پد استفاده کنید . زیرا بسنده کردن به  اسپری صورت، سبب باقی ماندن آلودگی ها و ناخالصی ها در سطح پوست می گردد.

نکته ۲: بسیاری از تونرها هستند که پس از استفاده ی آنها بر روی صورت، نیازی به آبکشی ندارند با این حال بعد از خرید هر محصول سعی کنید کاتالوگ آن را با دقت بخوانید در صورتی که اشاره ای به آبکشی صورت کرده باشد میتوانید تونر را بعد از دقایقی از صورتتان پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.