برخی از افراد فکر میکنند برای داشتن موهایی سالم و زیبا، باید هزینه های زیادی پرداخت کنند. در پاسخ به این افراد باید گفت که با مواد موجود در آشپزخانه هایتان به راحتی می‌توانید ماسک مو خانگی ارزان و مفیدی را برای سلامت موهایتان درست کنید. اگر میخواهید با انواع ماسک مو خانگی آشنا شوید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

موها در شکل ها و جنس های مختلفی وجود دارند و هر کدام از آن ها نیز دارای مشکلات متفاوتی هستند. از این رو تنوع ماسک موهای خانگی نیز برای موها زیاد است. ماسک ها در مدت کم،‌ بازده فوق العاده ای بر روی موها دارند. برای آشنایی با انواع  ماسک مو خانگی برای موهای آسیب دیده با مجله‌ی شادی بیوتی همراه باشید.

ماسک مو خانگی زیادی برای نرم کردن مو وجود دارد.

 

ماسک موهای خانگی نرم کننده

داشتن موهایی نرم و لطیف آرزوی بسیاری از افراد می‌باشد. از این رو سالن های آرایشی پر از افرادی است که  قصد نرم و لخت کردن موهایشان را دارند. خبر خوب این است که ماسک مو خانگی برای نرم شدن مو، کنارتان و در داخل آشپزخانه تان موجود است. برای شناسایی نرم کننده های طبیعی مو به ادامه‌ی مطلب توجه کنید.

۱٫ماسک شیر

مواد مورد نیاز

 • یک فنجان شیر
 • آب پاش
 • شانه ی چوبی،‌ دندانه ی بزرگ

طرز تهیه

ماسک شیر، ساده ترین و مفید ترین ماسک مو خانگی می باشد. برای استفاده از این ماسک ابتدا موهایتان را  به وسیله ی آب مرطوب کنید سپس  شیر را داخل آب پاش بریزید و بر روی موهایتان بپاشید. سعی کنید تمام قسمت های موها را شیر پاشی کنید. در ادامه با ماساژ دادن کف سر خود به جذب سریع ماسک کمک می‌کنید. پس از نیم ساعت موهایتان را به  وسیله ی شامپو و نرم کننده بشویید.

۲٫ ماسک روغن زیتون و عسل

مواد مورد نیاز

 • چهار قاشق غذا خوری روغن زیتون
 • دو قاشق غذا خوری عسل مرغوب
 • یک عدد زرده‌ی تخم مرغ (تخم مرغ ترجیحا محلی باشد)

طرز تهیه

ماسک مو خانگی فوق، ماده ای عالی برای نرم کردن طبیعی و آبرسانی موها استبرای تهیه‌ی آن عسل، روغن زیتون و تخم مرغ را در داخل ظرفی بریزید و خوب هم بزنید. تا مخلوطی یک دست حاصل شود. برای استفاده از آن، ماسکی را که تهیه کردید را بر کف سر ریخته و با انگشتانتان ماساژ دهید. پس از نیم ساعت موهایتان را با شامپوی مخصوص موهای خود بشویید.

نکته: برای اینکه ماسک مو خانگی،‌ نتیجه‌ی بهتری بر روی موهایتان بگذارد از کلاه پوش یا کیسه ی پلاستیکی برای پوشاندن موهایتان استفاده کنید.

 معرفی ماسک مو خانگی برای موهای فر

استفاده از ماسک مو خانگی برای موهای فر، موجب ویتامینه کردن و آبرسانی آنها می گردد. از آن جایی که موهای فر از خشکی و وزی مو رنج میبرند. بهره گیری از ماسک مو خانگی، روشی آسان و ارزان برای رهایی از این مشکلات است. در مقاله مراقبت از موهای فر به تفصیل در این باره صحبت کرده ایم.

۳٫ ماسک روغن زیتون و سرکه ی سیب

مواد مورد نیاز

 • سه چهارم فنجان سرکه سیب
 • چهار قاشق غذا خوری روغن زیتون

طرز تهیه

در یک ظرفی روغن زیتون و سرکه سیب را مخلوط کنید. سپس آن را بر روی موهایتان بریزید و با دست هایتان ماساژ دهید. بعد از ۴۰ دقیقه موهایتان را با آب ولرم و شامپوی مخصوص خود بشویید.

۴٫ ماسک روغن بادام و تخم مرغ

مواد مورد نیاز

 • یک عدد تخم مرغ
 • چهار قاشق غذا خوری روغن بادام

طرز تهیه

برای تهیه ی این ماسک مو خانگی، یک عدد تخم مرغ را به همراه چهار قاشق غذا خوری روغن بادام در ظرفی بریزید سپس با استفاد از قاشق چوبی ترکیبات موجود در ظرف را خوب هم بزنید. در انتها از یک قلم موی رنگ، ماسک را بر روی موهایتان بزنید و مانند سایر ماسک ها، ماساژ دهید. بعد از نیم ساعت میتوانید موهایتان را با شامپو بشویید. استفاده از نرم کننده را نیز فراموش نکنید.

ماسک مو خانگی،‌ ترکیباتی از عسل، روغن های گیاهی، میوه ها و… است.

 

ماسک موی خانگی ضد ریزش مو

ریزش مو مشکلی شایع در میان تمام انواع مو است. ماسک مو خانگی زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. برای نمونه به معرفی دو نوع ماسک مو خانگی برای ریزش مو پرداخته ایم. ماسک چای سبز و ماسک کرچک سرشار از پروتئین و آنتی اکسیدان مورد نیاز مواست. درمان عالی برای ریزش مو نیز محسوب میشود.

۵٫ ماسک چای سبز

مواد مورد نیاز

 • زرده ی دو عدد تخم مرغ
 • یک فنجان چای سبز

طرز تهیه

ابتدا زرده‌ی تخم مرغ ها بر ظرفی بریزید سپس چای سبز را بر روی آن ها ریخته و شروع به هم زدن آنها کنید. آن قدر این کار را ادامه دهید تا حالت خامه ای به  خودش بگیرد. در انتها با استفاده از قلم موی رنگ ماسک را به موهایتان بزنید و بعد از نیم ساعت موهایتان را با شامپوی مخصوص موهای خود، بشویید.

۶٫ ماسک موی روغن کرچک

مواد مورد نیاز

 • روغن کرچک دو قاشق غذا خوری
 • تخم مرغ یک عدد

طرز تهیه

روغن کرچک و تخم مرغ را در یک کاسه بریزید و مخلوط کنید . سپس بر روی موهایتان بمالید و بعد از گذشت نیم ساعت، موهایتان را با آب ولرم و شامپو بشویید.

ماسک موی خانگی برای افزایش رشد مو

ماسک موی خانگی برای رشد مو، مخصوص کسانی است که در حسرت داشتن موهایی بلند به سر می برند. در حقیقت باید گفت که  سیر عالی ترین،‌ ماسک مو خانگی برای تقویت مو نیز  محسوب میشود. به بهترین ماسک مو خانگی زیر توجه کنید

۷٫ ماسک سیر

مواد مورد نیاز

 • دو قاشق غذا خوری روغن زیتون
 • هشت حبه سیر له شده

طرز تهیه

روغن زیتون را در ماهیتابه ریخته و گرم کنید. سپس سیرهای له شده را به آن اضافه کنید و تفت دهید. ماهیتابه را از روی اجاق بردارید و اجازه دهید خنک گردد. در نهایت مانند سایر ماسکها، آن را  به موهایتان بمالید و ماساژ دهید پس از نیم ساعت موهایتان را با شامپو آبکشی کنید. سیر عالی ترین،‌ ماسک مو خانگی برای تقویت و رشد سریع مو محسوب میشود.

 استفاده از آلوئه ورا برای ماسک مو خانگی

ماسک مو خانگی با آلوئه ورا ، برای تقویت و تغذیه ی فولیکول مو  بسیار مناسب است. به نمونه‌ی ذکر شده در ماسک مو خانگی با آلوئه ورا توجه کنید.

۸٫ ماسک آلوئه ورا و عسل

مواد مورد نیاز

 • ۵ قاشق غذاخوری آلوئه ورا
 • دو قاشق غذا خوری عسل
 • سه قاشق غذا خوری روغن زیتون

طرز تهیه

تمامی مواد ذکر شده را در یک ظرف بریزید و با یکدیگر مخلوط کنید سپس آنها را بر موهایتان بمالید و ماساژ دهید.  بعد از ۲۵ دقیقه موهایتان را با شامپو و نرم کننده بشویید.

یکی از بهترین ماسک مو خانگی برای پر پشت شدن مو،‌ آب برنج است

 

بهترین ماسک مو خانگی برای پرپشت شدن مو

یکی از ماسک مو خانگی برای پرپشت شدن مو، ماسک دارچین است. این ماسک موجب افزایش گردش خون، رشد و پر حجم شدن موها می گردد.

۹٫ ماسک دارچین

مواد مورد نیاز

 • یک قاشق غذا خوری  پودر دارچین
 • یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل

طرز تهیه

 دو ماده‌‌ی ذکر شده را با یکدیگر مخلوط کنید و بر روی موهایتان مالش دهید. پس از گذشت نیم ساعت موهایتان با آب ولرم و شامپو شستشو دهید.

۱۰٫ ماسک آب برنج

ساده ترین ماسک حجم دهنده و پرپشت کننده موها،‌ آب برنج میباشد. برای تهیه‌ی آن مقداری برنج را با آب فراوان در قابلمه بریزید. پس از جوشانده شدن برنج،‌ آب اضافی آن را در ظرفی بریزید و اجازه دهید خنک گردد. اکنون ماسک شما آماده‌ی مصرف است

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.