امروزه محصولات مراقبتی مو، زیادی در راستای درمان چربی مو تولید شده اند. یکی از مهم ترین محصولات، ماسک مو است. نقش اصلی ماسک مو برای موهای چرب و وز، کنترل کردن میزان ترشحات سبوممیباشد. برای شناخت بهترین ماسک مو برای موهای چرب، مطالعه ی مقاله ی زیر را از دست ندهید.

استفاده از ماسک مو برای موهای چرب ضروری است.

معرفی بهترین ماسک مو برای موهای چرب

قبل از اینکه بخواهیم به معرفی بهترین ماسک مو برای موهای چرب بپردازیم اجازه دهید کمی راجع به خصوصیات ظاهری موهای چرب صحبت کنیم. زیرا قدم اول در انتخاب ماسک مو، شناخت نوع مو است. موهای چرب در حالت کلی دارای خصوصیات زیر هستند.

  • موهای چرب نسبت به موهای خشک، نرم هستند.
  • کم حجم هستند. و به راحتی بر روی سر می خوابند.
  • حالت پذیری کمتری دارند.
  • پس از شستشوی مو،‌ با شامپو سریع چرب می شوند.

همانطور که گفته شد چرب شدن مو، موجب چسبیدن آن ها به سر می گردد. بنابراین جذب آلودگی هایی نظیر گرد و غبار نیز سریع صورت می گیرد. برای درمان عدم تعادل ترشحات سبوم، استفاده از ماسک مو راه حل مناسبی است. ماسک های کنترل کننده ی چربی موی زیادی در بازار وجود دارند که با بهره گیری از دانش متخصصین پوست و مو، در آزمایشگاه ها طراحی و توزیع گردیده اند. اما انتخاب مناسب ترین آنها برای درمان موهای آسیب زده،‌  کمی دشوار به نظر می رسد. از این رو  برای انتخاب بهترین ماسک مو برای موهای چرب، نیازمند مطالعه در این زمینه هستید. باید با خصوصیات بهترین و مناسب ترین ماسک برای موهایتان آشنایی داشته باشید. ما این خصوصیات را برای بهره مندی شما در مقاله ی حاضر، گنجانده ایم. تا انتها همراه ما باشید.

 

خصوصیات بهترین ماسک مو برای موهای چرب چیست؟

ابتدا باید گفت ماسک مو کاربرد های زیادی دارد که میتوانید مقاله گامل دربارهماسک مو و کاربردهای آن را مطالعه فرمایید. اما وقتی بحث درمان موهای چرب پیش می آید. باید محصولی را انتخاب کنیم که علاوه بر کنترل چربی سر، مواد مغذی زیادی را نیز وارد پوست سر کند. در حالت کلی بهترین ماسک مو برای موهای چرب باید دارای خصوصیات زیر باشد.

در وهله ی اول از ترشح بیش از حد غدد چربی جلوگیری کند.

تنظیم چربی مو از مهم ترین وظایف ماسک مو برای موهای چرب و وز، محسوب میشود. به دنبال آن میزان گردش خون نیز در سر افزایش پیدا می کند.

ترمیم کننده و تقویت کننده ی ساقه های مو باشد.

از خصوصیات بارز موهای چرب، نازک بودن آنها است. از این رو در انتخاب بهترین ماسک مو برای موهای چرب، ترمیم و تقویت نازکی تارهای مو را نیز در نظر داشته باشید.

حاوی ویتامین های مفید برای رشد مو باشد.

کمبود ویتامین های گروه ب نقش زیادی در چرب شدن موها دارد. بنابراین بهترین ماسک مو برای موهای چرب و نازک باید تمامی ویتامین های مفید برای مو،‌ را در ترکیبات خود  داشته باشد.

به رفع حالت کشسانی تارهای مو کمک کند.

کش آمدن مو، در موهای چرب نیز به چشم می خورد.. از علتاصلی بروز این آسیب در موها بستن بیش از حد موها با کش های پلاستیکی است. ماسک مناسب موی چرب باید قابلیت رفع حالت کشسانی موها را داشته باشد.

موها را بیش از حد خشک نکند.

وجود چربی در موها موجب حفاظت آنها در مقابل آسیب هایی مانند اشعه مضر نور خورشید، حرارت سشوار و.. می گردد. بنابراین کاهش افراطی چربی مو،‌ نیز صحیح نمی باشد.

باید آبرسان قوی موها باشد.

وجود آب برای ادامه ی حیات تارهای مو الزامی است. بنابراین حتی کسانی که موی چرب دارند نیز امکان دارد موهایشان در معرض دهیدراته شدن قرار گیرد. یک ماسک خوب برای موهای چرب نیز باید این مسئله را در نظر بگیرید و نیاز به رطوبت موهایتان را رفع سازد.

از مهم ترین خصوصیات ماسک مو برای موهای چرب میتوان به، متعادل سازی چربی پوست سر اشاره کرد.

حاوی کراتین نیز باشد.

ساختمان اصلی مو از کراتین تشکیل شده است. کراتین پروتئین موجود در مو است که برای رفع وزی در موها و درخشان شدن آنها ضروری است. افرادی که موی چرب و وزی دارند از استعمال این پروتئین ضروری بر موهایشان غافل نشوند.

دارای فرمولاسیون گیاهی و طبیعی باشد.

تجربه نشان داده است که ماسک هایی که از عصاره های گیاهان و میوه ها تشکیل شده اند،‌ مفید تر از ماسک هایی با ترکیبات شیمیایی هستند. ماسک هایی که حاوی عصاره های گیاهانی مانند چای سبز،‌ جنسینگ، جوانه گندم، آفتابگردان و… هستند برای تنظیم چربی موها مناسب می باشند.

قدرت پاک کنندگی نیز داشته باشد.

درست است که با استفاده از شامپو، به شستشوی موها می پردازیم و از این طریق چربی های اضافی و آلودگی ها از روی ساقه های مو میزداییم. اما بهترین ماسک مو برای موهای چرب نیز باید خاصیت پاک کنندگی داشته باشد. در اصل با استفاده از این ماسک به پاکسازی عمیق موهای خود کمک می کنید.

بهترین ماسک مو برای موهای چرب

ماسک مو برای موهای چرب و وز، به تنظیم چربی موها و نیز به رفع گره خوردگی آنها کمک میکند.
  • بر اساس نتایج گرفته شده ای که  در استفاده از ماسک داشته اند، به معرفی بهترین برند ماسک مو برای موهای چرب پرداخته اند.
  • برخی از آنها از ماسک چای سبز ، برای تنظیم ترشحات چربی پوست سر خود راضی بودند.
  • از نظر کاربران، استارتر برای رفع خشکی موهای خود بعد از  حمام،  از ماسک مو های ترمیم کننده که  نیازی به آبکشی ندارند، استفاده کند.
  • ·         آنها عقیده دارند استارتر برای کاهش چربی موهای خود  می تواند از ماسک مو برای موهای چرب و وز که نیاز به آبکشی دارند استفاده کند.

از نظر متخصصین مجله ی زیبایی شادی بیوتی، ریشه ی اصلی خشکی و چربی شدید موها در بازه ی زمانی کم،  رنگ کردن مکرر موها می باشد. مسئله ای که استارتر نیز با آن درگیر شده است. بنابراین برای رفع این مشکل استفاده از ماسک موهایی که مخصوص موهای رنگ شده هستند نیز مفید خواهد بود. زیرا مشخصه ی اصلی موهای رنگ شده، خشکی بیش از حد آنها پس از خروج از حمام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.