چقدر درباره تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو و دیگر محصولات مراقبت از مو اطلاع دارید ؟امروزه برای سلامت و زیبایی موهایتان، محصولات مراقبتی فراوانی وجود دارد و این شما هستید که باید با دانش لازم، مناسب ترین محصول را انتخاب کنید. با مطالعه ی مقاله ی زیر درباره ی تفاوت های محصولات مراقبتی مو با یکدیگر آشنا خواهید شد. اینکه تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو با یکدیگر چیست؟ و به بررسی  تفاوت های سایر محصولات نیز پرداخته ایم.

تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو چیست؟

برای دانستن اینکه  تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو چیست ابتدا باید با هر کدام از محصولات و کارایی آنها آشنا شویم سپس به بیان  تفاوت ماسک مو و نرم کننده بپردازیم.

ماسک مو

 نوعی محصول درمانی است که موجب تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده میگردد.ماسک مو با داشتن ویتامین‌های ضروری در ساختار خود، از نازکی و شکنندگی موها پیشگیری می کند و به مقاومت آنها در مقابل موخوره و حرارت ابزارهای آرایشی مو، کمک می کند. ماسک ها توانایی مراقبت از ریشه، ساقه و پیاز مو را دارند. به طوری که با استفاده‌  از آنها شاهد استحکام ریشه‌ی موها و تقویت آنها می باشید. طبیعی است که با بهره گیری از ماسکهای مو، از شدت ریزش موهایتان نیز کاسته می شود.اطلاعات کارمل در مورد ماهیت ماسک مو و کاربرد های آن را با مراجعه به آن صفحه مطالعه فرمایید. برای پی بردن بیشتر به تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو باید بگوییم که ماسکهای مو در دو نوع وجود دارند.

  • ماسک‌هایی که نیاز به آبکشی دارند.
  • ماسک‌هایی که نیازی به آبکشی ندارد.

نرم کننده مو

یکی از مهم ترین محصولات مراقبتی است. که همانطور که از اسمش پیداست به منظور خوش حالتی و نرمی موها کاربرد دارد. معمولا از نرم کننده پس از شستشوی موها با شامپواستفاده می‌گردد. و بیشتر در موهای خشک و فر  کاربرد دارد.

 با توضیحاتی که ذکر شد میتوانیم بگوییم که فرق ماسک مو و نرم کننده مو در کارایی آنها می باشد. نرم کننده نقش درمانی و محافظتی را برای موها ندارد و صرفا به نرمی،رفع گره خوردگی و الکتریسیته ساکن مو کمک میکند. حال آنکه انواع متفاوتی از ماسک ها هستند که به رفع ریزش مو، رفع موخوره و دیگر آسیب هایی مو کمک شایانی می کند. علاوه بر این فرق ماسک مو و نرم کننده مو در شکل ظاهری و بافت آن ها با یکدیگر نیز است. ماسک ها نسبت به نرم کننده ها کرمی و غلیظ تر هستند. در تکمیل  تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو باید بگوییم که همه ی افراد، با هر جنس مویی  میتوانند از ماسک مو استفاده کنند. اما استفاده از نرم کننده بیشتر در موهای نرمال و خشک کاربردی تر است.

مهم ترین تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو در کارایی آنها می باشد.

 به نظرتون ماسک مو بهتره یا نرم کننده

حال که با تفاوت رق ماسک مو و نرم کننده مو آشنا شدید. وقت آن رسیده است که پاسخ سوال ماسک مو بهتره یا نرم کننده را بدهیم. در جواب باید بگوییم که هر کدام از محصولات ذکر شده در جایگاه خود برای موها کارایی دارند. بنابراین این شما هستید که با توجه به نیاز موهای خود اقدام به خرید ماسک مو یا نرم کننده و یا هر دوی آنها می کنید. البته پر واضح است که ماسک مو مناسب برای موهای خشک و وز، میتواند جایگزینی برای نرم کننده باشد. زیرا این ماسک ها علاوه بر آبرسانی موها موجب نرمی و لطافت آنها نیز می گردند.

تفاوت ماسک مو و لوسیون مو در چیست؟

برای ذکر تفاوت ماسک مو و لوسیون مو اجازه بدهید ابتدا به  تعریف لوسیون مو بپردازیم سپس با تعاریف که در بالا از ماسک مو داشتیم به بررسی تفاوت این دو محصول مراقبتی مو بپردازیم.

 لوسیون مو

نوعی محصول مراقبتی مو است که بافت کرمی شکلی دارد و استفاده از آن اغلب در موهای خشک و آسیب دیده به چشم می خورد. لوسیون مو در انواع مختلفی از آبرسان، روغنی،‌ تنظیم کننده چربی مو وجود دارد. نحوه ی استفاده از لوسیون مو بدین صورت است که ابتدا موهایتان را با شامپو می شویید سپس آب موها را  به وسیله ی حوله میگیرید و زمانی موهایتان  هنوز کمی مرطوب است،‌ از کرم لوسیون استفاده می کنید. لوسیون مو نیازی به آبکشی ندارد. بعد از آغشته کردن بر موهایتان میتوانید به شانه زدن و حالت دهی آن بپردازید.

در نهایت می توانیم بگوییم تفاوت ماسک مو و لوسیون مو در نحوه ی استفاده ی آن ها می باشد. بسیا

تفاوت واکس مو و ماسک مو بسیار زیاد است.

تفاوت واکس مو و ماسک مو در چیست؟

برای بیان تفاوت واکس مو و ماسک مو ، باید گفت واکس مو بیشتر جنبه ی آرایشی دارد و کاربرد اصلی آن حالت دهی و فرم دهی موها می باشد. استفاده از آن در میان آقایان نسبت به زنان رایج تر است. اما ماسک مو نوعی محصول درمانی است که  به منظور تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده استفاده می شود.

فرق سرم مو با اسپری دو فاز در چیست؟

اکنون می خواهیم به بررسی فرق سرم مو با اسپری دو فاز بپردازیم. برای این کار نیاز داریم تا به تعریف کلی  هر کدام از آن ها بپردازیم.

سرم مو

نوعی محصول مراقبتی است که ترکیب اصلی آن سیلیکون می باشد. این ماده برای تقویت فولیکول مو بسیار مفید است. استفاده از سرم مو برای موهای خشک، رنگ شده و فر مناسب تر است. افرادی که دارای موهای چرب و نازکی هستند برای مراقبت از موهای خود بهتر است سراغ سرم مو نروند. زیرا موجب افزایش چربی و نازکی موها می گردد. سرم مو در سه شکل اسپری،‌ محلول و جامد در بسته‌های مختلف تهیه میشود و در داروخانه‌ها توزیع می‌گردد. بعد از استفاده از سرم مو نیازی به شستشوی موها ندارید.

اسپری دوفاز

اسپری دوفاز موجب نرم کنندگی و آبرسانی موها می‌شود. نام دیگر این محصول، سرم دو فاز می باشد. خاصیت نرم کنندگی آن موجب آسان شدن شانه پذیری موها می شود. کاربرد آن خیلی شبیه به ماسک مو بدون آبکشی می باشد. زیرا با داشتن ترکیبات مفیدی مانند ویتامین‌ها و روغن‌های گیاهی علاوه بر نرم کنندگی و تقویت موها به درمان پوست سر و رفع  شوره ی سر نیز کمک می کند. استفاده از اسپری دو فاز برای هر جنس مویی مفید است.

با توضیحاتی که ذکر شد اکنون به راحتی می توانید فرق سرم مو و اسپری دوفاز را حدس بزنید. بله درست است این دو محصول در بافت و مواد تشکیل دهنده  با یکدیگر تفاوت دارند.

درپاسخ  به سوال کرم مو بهتر است یا سرم مو؟ باید بگوییم که کارایی آنها  به جنس موهایتان بستگی دارد.

کرم مو بهتر است یا سرم مو؟

کرم مو نوعی حالت دهنده ی مو به شمار می آید و در دو نوع آبرسان  و روغنی وجود دارد. کرم مو روغنی حاوی روغن های گیاهی مفید مانند روغن آووکادو، روغن زیتون و… می باشد. این نوع کرم برای موهای دکلره شده و دارای خشکی شدید مناسب می باشند. کرم مو آبرسان حاوی مواد مغذی و مفیدی است که برای آبرسانی تارهای موی ناز و خشک کاربرد دارد. از کرم های مو بعد از حمام استفاده می کنند. حال در پاسخ سوال کرم مو بهتر است یا سرم مو؟ باید بگوییم استفاده از کرم مو به دلیل سنگینی و نرم کنندگی بالایی که در موهایی که خشکی شدید دارند کاربردی تر است. البته دوره‌ی درمان آن کمی طولانی تر از سرم مو می باشد. استفاده از سرم مو نیز در موهای نرمال و خشک پاسخ دهی مثبتی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.