نحوه مراقبت روزانه  از پوست خشک

برای رهایی از خشکی پوست ناچار هستید که از نوعی روتین پوست خشک پیروی کنید. زیرا در صورتی که به پوست خشک خود اهمیت ندهید در اوج جوانی شاهد چین و چروک پوستی  خواهید بود. زیرا پوست خشک مستعد پیری زودرس و بیماری هایی همچون اگزما میباشد. مقصود از روتین یعنی همان عادات یا روال های مشخص در مراقبت از  پوست میباشد. به عبارتی با پیروی کردن از برنامه ی روزانه شامل شست و شوی صورت، استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان میتوانید قدمی در بهبودی خشکی پوست خود بردارید.  چرا که در روتین پوست خشک هدف اصلی رطوبت رسانی پوست میباشد. در اصل  پوست خشک در لایه ی شاخی خود که خارجی ترین لایه نیز محسوب میشود. با کمبود رطوبت و آب مواجه است. علاوه بر این کمبود سبوم موجب ریز بودن منافذ پوستی نیز گشته است. همه ی این عوامل باعث عدم انعطاف پذیری و حالت الاستین در پوست خشک می گردد. شما میتوانید تمامی علائم پوست خشک را در اینجا مطالعه فرمایید. از این رو کسانی که دارای پوست خشکی هستند باید در استفاده از لوازم مراقبتی پوست نکاتی را رعایت کنند. بنابراین  برای درک عمیق از روتین پوست خشک در این مقاله قصد داریم به طور شفاف برنامه ی مراقبت روزانه از پوست خشک را با یکدیگر مرور کنیم . زیرا رعایت این نکات در محافظت از پوست خشک کمک فراوانی به شما خواهد کرد. با ما همراه باشید

شستشوی پوست خشک در روتین روزانه

پاکسازی پوست  اولین مرحله در روتین پوست خشک به شمار می آید. شست و شوی پوست خشک ، به وسیله ی ژل های شستشو صورت مناسب روتین مراقبتی پوست ،‌ امکان پذیر است. البته در این میان به دنبال ژل های شستشویی باشید که از فرمول فوم پیروی میکنند. و یا برچسب مناسب پوست خشک را دارا هستند. ژل های شستشوی مناسب پوست خشک معمولا غیر صابونی و حاوی عصاره های گیاهی مانند مریم گلی و چای سبز میباشند. با استفاده از آنها از التهاب و خشکی صورت  نیز کاسته میشود.  در نهایت برای پاکسازی پوست خود صبح با استفاده از آب صورت خود را شست و شو دهید. شبها هنگام خواب نیز با استفاده از ژل های ملایم پوست خود را ماساژ بدهید. سپس آبکشی نمایید. پس از شستشوی پوست خشک ،‌ برای جلوگیری از کشیدگی و سوزش آن باید از تونر مراقبتی پوست خشک استفاده کنید. وظیفه ی اصلی تونر متعادل سازی پی اچ پوست میباشد. استفاده ی روزانه از تونر موجب استحکام منافذ پوست می گردد. در انتخاب پاک کننده ها  برای پوست خشک،‌ سراغ تونرهایی بروید که در ترکیبات خود کمتر از مواد شیمیایی استفاده شده باشد. و به جای آنها از عصاره ی گیاهان مانند آلوئه ورا،‌ جو دوسر ، چای سبز و… در ترکیبات آن استفاده شده باشد. شما در طول روز چندین بار میتوانید بوسیله ی تونر صورت خود را شست و شو دهید. بدون اینکه نیاز به آبکشی داشته باشید.شما میتوانید محصولات مناسب پوست خشک را در این صفحه بیابید .

 آبرسانی به پوست پس از شستشو

 قدم بعدی در روتین پوست خشک استفاده از کرم های آبرسان است. شما میتوانید آبرسانی بهپوست را پس از شستن صورت با استفاده از ژل ها و تونر های مخصوص پوست خشک ،  آغاز کنید. این کار را بوسیله ی کرم های آبرسان فراوری شده میتوانید انجام دهید این کرم ها به حفظ رطوبت توسط لایه های بیرونی و میانی پوست کمک فراوانی میکنند. مواد مغذی موجود در کرم های آبرسان هیدراته است این عامل نقش مهمی در آبرسانی و شفافیت پوست خشک دارد. بهترین آبرسان برای پوستهای خشک شامل کرم هایی است که حاوی عصاره میوه هایی مانند آووکادو و یا خیار می‌باشد. استفاده ی روزانه از آبرسان ها موجب کاهش چین و چروک و افزایش طراوات و شادابی آن نیز می گردد. البته آبرسانی به پوست توسط ماسک های آبرسان نیز تاثیر زیادی در بهبودی خشکی پوست دارد. که با توجه به نوع پوست خود میتوانید از ماسک های آبرسان میوه ای و گیاهی استفاده کنید.

مراقبت روزانه از پوست خشک توسط کرم های و لوسیون های آبرسان

استفاد از ضد آفتاب پوست خشک

در روتین پوست خشک استفاده از ضد آفتاب  امری حیاتی است. اما کاربرد ضد آفتاب پوست خشک در مراقبت روزانه از پوست ، نسبت به سایر پوست ها ضروری تر میباشد. زیرا پوست خشک در مقابل نور خورشید آسیب پذیر تر است. سهل انگاری در استفاده از ضد آفتاب موجب پیدایش لک و چین و چروک در پوست خشک می گردد. بنابراین هر چهار ساعت یکبار با استفاده از ضد آفتاب های مخصوص  ، از پوست خود محافظت کنید. در انتخاب ضد آفتاب سراغ کرم هایی که حاوی امولسیون های مرطوب کننده مانند روغن های گیاهی هستند بروید علاوه بر این وجود ترکیبات ترمیم کننده ای مانند سرامید و پپتیدها در ضد آفتاب ها موجب نرمی و لطافت پوست خشک می گردد. برای رفع کم آبی صورت نیز  توجه کنید که هیالورونیک اسید  در ترکیبات ضد آفتاب های مخصوص پوست خشک موجود باشد. در این میان اس پی اف ۳۰ حدود ۹۷ درصد و  50 تا ۹۸ از پوست  در مقابل اشعه ی ماورا بنفش محافظت کند. جالب اینجاست که اس پی اف بالای ۵۰  تاثیر صد در صدی در محافظت از پوست در مقابل نور خورشید ندارد.

  استفاد از کرم ضد پیری برای پوست خشک

در روتین پوست خشک استفاده از کرم ضد پیری برای پوست خشک مهم ترین کار است. زیرا این کرم ها ‌ موجب تحریک کلاژن های صورت می گردند. کرم های ضد پیری با حجم دهندگی موثر در پوست، سبب زیبایی و جوانی چهره نیز می گردند.  به طور خلاصه بهترین کرم ضد پیری برای پوست خشک باید شامل موارد زیر باشد .

  • مناسب برای پوست خشک باشد.
  • در ترکیبات خود شامل اسید هیالورونیک باشد.
  • از پوست در مقابل آفتاب نیز محافظت کند.
  • ساختار سبکی  داشته باشد.

استفاده از کرم دور چشم نیز در کنار کرم ضد پیری در کاهش چین و چروک های اطراف چشم موثر است

محافظت از پوست خشک در روتین روزانه

اسکراب صورت در پوست خشک

اسکراب صورت در روتین پوست خشک مانند سایر پوست ها،‌ امری ضروری است. زیرا  با استفاده از اسکراب  نوعی لایه برداری پوست را برای کاهش چین و چروک و رفع لک های خود انجام می دهید. بنابراین جوانسازی پوست نیز با بهره گیری از اسکراب صورت میسر می گردد. در اصل پوست خشک نیاز به یک محرک ساز بافت دارد . از این رو متخصصین پوست لایه بردارها را برای بازسازی لایه های فرسوده ی پوست خشک پیشنهاد می‌دهند . شما میتوانید از لایه بردارهای ملایم با عصاره های گیاهی پوست خود را جوانسازی کنید. معمولا پوستهای خشک نیاز دارند هفته ای یکبار از اسکراب های صورت استفاده کنند. البته فراموش نکنید از سایر مکمل های ذکر شده نیز در روتین مراقبت پوست خشک نیز استفاده کنید. تا نتیجه ی عکس در استفاده از اسکراب صورت نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.