فارغ از نتایج تحقیقات، به وضوح این حقیقت را در زندگی روزمره مان متوجه شده ایم که استفاده از ضد آفتاب فصل و آب و هوا نمیشناسد! این کار برای محافظت از پوست در برابر ابتلا به سرطان پوست و پیری زودرس ضروری است. هرچند انواع مختلف ضد آفتاب ها برای تمام سنین و شرایط پوستی متفاوت وجود دارند، اما بسیاری از افراد روش درست استفاده از آن را نمی دانند. این عدم استفاده صحیح، سبب ایجاد این تصور می شود که ضد آفتاب کارایی مورد نظر را ندارد. همچنین می توانید محصولی را داشته باشید که علاوه بر خاصیت حفاظت از پوست، به سلامتی پوست شما هم برسد. ضد آفتاب سی سی کرم از این نوع محصولات است. بنابراین اگر به سلامت پوست خود اهمیت می دهید و می خواهید از سرطان پوست دور بمانید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

انواع ضد آفتاب بر اساس مکانیزم اثر

عملکرد انواع ضد آفتاب ها به گونه ای است که با جذب و یا انعکاس پرتو های آفتاب و جلوگیری از آسیب به پوست کار خود را انجام می دهند. البته در سال های اخیر علاوه بر کرم های ضد آفتاب، این محصولات در شکل ها و مدل های جدید مانند ضد افتاب سی سی کرم، لوسیون ضد آفتاب، اسپری ضد آفتاب و غیرع نیز به مشتریان عرضه می شود.

 • کرم ضد آفتاب مینرال (فیزیکی)
 • کرم ضد آفتاب شیمیایی

با وجود این که این دو نوع ضد آفتاب محافظت کاملی از پوست در برابر آفتاب انجام می دهند، اما روش محافظتشان از پوست با هم تفاوت هایی دارد که در ادامه آن را توضیح داده ایم.

کرم ضد آفتاب مینرال یا فیزیکی

 • کرم ضد آفتاب مینرال چیست؟

دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی دو ماده ای هستند که در ضد آفتاب های مینرال یا فیزیکی وجود دارند. هر دوی اینها در لایه‌ های سطحی پوست جذب می‌شوند و پرتو های مضر خورشید را مانند آینه منعکس و منحرف می‌ کنند. این مواد، گاهی با عنوان فیلتر یا مسدود کننده‌ های فیزیکی شناخته می‌ شوند. گرچه این عناوین چگونگی عملکرد واقعی آنها را نشان نمی‌ دهد. شمار زیادی از انواع ضد آفتاب های معدنی قادر اند از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت کنند و به محض اینکه اعمال می شوند، کار محافظتی خود را شروع می کنند و به همین دلیل مهم ترین فایده ضد آفتاب مینرال را در همین موضوع میدانند.

از آنجایی که کرم ضد آفتاب معدنی یک مانع فیزیکی روی پوست ایجاد می کنند، به محض مالیده شدن روی پوست، تاثیرگذاری آن هم شروع می شود، در حالی که معمولا ضد آفتاب های دیگر حداقل ۳۰ دقیقه طول میکشد تا جذب پوست شوند و در این صورت در برابر اشعه ماورای بنفش مقاومت میکنند. ضد آفتاب فیزیکی برای کودکان و کسانی که پوست حساسی دارند بهتر است.

کرم های ضد آفتاب مینرال خیلی راحت روی پوست می نشیند و در اثر عرق کردن، به راحتی از روی پوست برداشته می شود، به همین دلیل باید مجددا آن را تجدید کنیم. از آنجایی که در ضد آفتاب های معدنی، ذرات نانو وجود دارد که نباید استنشاق شوند، بهتر است از نوع اسپری و پودر آن استفاده نکنید.

 • مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب مینرال

۱. عاری از ایجاد هرگونه حساسیت پوستی

۲. مناسب برای پوست های حساس

۳. دارای محدودیت استفاده برای افراد باردار و دوران شیردهی وجود ندارد

۴. محدودیت سنی ندارد و کودکان هم میتوانند از این محصولات استفاده نماینند

 • معایب ضد آفتاب های فیزیکی
 • انتخاب مناسبی برای پوست های چرب و مستعد آکنه نیستند
 • غلیظ تر و سنگینتر از انواع ضد آفتاب های شیمیایی می باشند
 • مناسب برای استفاده روزانه و روتین نیست
 • به صورت کلی میتوان گفت که انواع ضد آفتاب های فیزیکی معمولاً محافظت کمتری از پوست در برابر اشعه های UVA نسبت به ضد آفتاب های شیمیایی دارند
 • به دلیل داشتن زینک اکساید (روی) روی پوست ایجاد سفیدی میکنند.

کرم ضد آفتاب شیمیایی

 • کرم ضد آفتاب شیمیایی چیست؟

اکثر افراد فکر میکنند ضد آفتاب های شیمیایی باعث آسیب به پوست می شوند. اما این باور غلط است. در واقع به دلیل اینکه این دسته از ضد آفتاب ها به اشعه های مضر، واکنش شیمیایی نشان میدهند به همین دلیل به این اسم معروف شده اند.

بیش از ۳۰ ماده تشکیل دهنده‌ی ضد آفتاب شیمیایی وجود دارد که همه‌ی آنها در لایه‌های بالایی پوست جذب می‌شوند. این مواد به دو طریق کار می‌کنند: پراکندگی و انحراف اشعه‌ی مضر خورشید و همچنین تبدیل اشعه‌ی فرابنفش به گرما و «غیرفعال کردن» آن، نگران نباشید، شما چیزی احساس نخواهید کرد. معمولاً ترکیبات ضد آفتاب های شیمیایی شامل اکسی بنزن، اکتینوکسات، اکتیسالات و آووبنزون است.

شمار زیادی از ضد آفتاب هایی را که در فروشگاه ها می بینید، از این دسته هستند. برخلاف ضد آفتاب های فیزیکی بر روی سطح پوست باقی می مانند، ضد آفتاب های شیمیایی در درون پوست نفوذ میکنند. ضدآفتاب های شیمیایی حاوی فیلترهای فعالی هستند که اشعه های UV را به خود جذب خود کرده و مانع از ایجاد آسیب به سلول های پوستی می شوند.

تفاوتی که ضد آفتاب های شیمیایی با معدنی دارند در نفوذ آن است، به این معنی که کرم های ضد آفتاب شیمیایی به لایه های عمیق تری از پوست نفوذ میکنند. این نوع کرم ها باید حداقل ۲۰ دقیقه قبل از اینکه از خانه بیرون بیایید بر روی پوست مالیده شوند تا توانند به خوبی جذب پوست شوند و آماده واکنش به اشعه خورشید باشند.

 • مزایای ضد آفتاب های شیمیایی

۱. محافظت موثرتر در برابر اشعه های خورشید

۲. فید شدن آسان روی پوست

۳. دارای ساختار سبک روی پوست

۴. مناسب برای استفاده روزانه

۵. مناسب برای انواع مختلف پوستی خصوصا پوست های چرب و جوشدار

 • معایب ضد آفتاب های شیمیایی
 • این نوع ضد آفتاب ممکن است برای افرادی که پوست‌های بسیار حساس دارند، حساسیت‌زا باشد.
 • برای مصرف کودکان توصیه نمیشود
 • ترکیبات موجود در ضد آفتاب های شیمیایی امکان جذب در بدن و شیر مادر را دارد. هرچند که این مسئله به اثبات نرسیده است اما استفاده از آن در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

عبارات مهم روی کرم های ضد آفتاب

فرقی ندارد ضد آفتاب معدنی(فیزیکی) را انتخاب کنید یا ضد آفتاب شیمیایی، در هر حالت، باید به چند نکته‌ی بسیار مهم روی برچسب انواع ضد آفتاب دقت کنید. کرم ضد آفتابی را بخرید که عبارت‌های زیر روی برچسب آن درج شده باشد:

۱. طیف گسترده (از هر دو اشعه‌ی UVA و UVB محافظت می‌کند.)

۲. بدون عطر

۳. غیرکومدون زا (منافذ پوست را مسدود نمی‌کند)

۴. فاقد چربی

۵. بدون پارابن

۶. با حداقل SPF 30 یا بالاتر

هنگام انتخاب ضد آفتاب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید ضد آفتاب به نوع پوست خود توجه داشته باشید. برای مثال اگر پوست شما چرب است یا مستعد آکنه و جوش است حتما نوعی از ضد آفتاب را خریداری نمایید که علاوه بر محافظت از پوست شما، همسو با سلامتی پوست شما و سازگار باشد.

نکته حائز اهمیت دیگری که شما باید هنگام خرید ضد آفتاب دقت کنید. نیاز کلی شما از محصولات بهداشتی و زیبایی است. برای مثال شما میتوانید هر یک از محصولات مرطوب کننده، پرایمر و ضد افتاب را به صورت جداگانه خرید و هزینه نمایید و یا اینکه میتوانید با خرید یک محصول به روز تر و کارآمد تر هر ۳ نیاز خود را در یک محصول برطرف نمایید.

پر طرفدار ترین محصول این روزهای دنیای زیبایی و متقاضیان آن، ضد آفتاب سی سی کرم ها هستند. سی سی کرم یک کرم چند منظوره است که علاوه بر کارکرد آرایشی از کارکرد درمانی و مراقبت از پوست برخوردار است. به‌ همین دلیل این کرم به محصولی محبوب در بین بانوان تبدیل شده است. وظیفه اصلی سی سی کرم تثبیت و اصلاح رنگ پوست صورت بوده و نقاط تیره و روشن پوست را به بافتی یکدست تبدیل می‌کند. این محصول می‌تواند به عنوان یک محصول ضد چین و چروک و همچنین ضد آفتاب نیز استفاده شود.

قیمت کرم ضد آفتاب سی سی کرم

قیمت کرم ضد آفتاب سی سی کرم

چندین عامل در قیمت ضد آفتاب سی سی کرم تاثیر گذار هستند. علاوه بر نوع برند، عواملی همچون حجم محصول، خواص و ترکیبات محصول و همچنین میزان SPF موجود در آن می‌تواند در قیمت سی سی کرم تاثیرگذار باشد.

استفاده از ضد آفتاب سی سی کرم و کرم پودر طبی بارونس می‌توانند علاوه‌بر نقش ضد آفتاب سی سی کرم، نقش یک کرم مراقبتی روزانه و حتی نقش یک کرم پودر بسیار سبک را ایفا کنند. بنابراین علاوه‌بر داشتن اس پی اف، لکه‌ها و ناصافی‌های پوست را با رنگی یکنواخت پوشانده و به بهبود شرایط پوست کمک می‌کنند. استفاده از این محصولات برای افرادی که زمان زیادی برای مراقبت و محافظت روزانه از پوست خود یا میکاپ با فونداسیون‌ها ندارند، انتخاب خوبی است. ابرسانی، نرم شدن و مرطوب بودن پوستتان اولین تاثیراتی است که این کرم بر پوست شما میگذارد و در ادامه متوجه شفاف شدن و روشن شدن خود پوستتان با ضد آفتاب سی سی کرم باورنس خواهید شد.

این ضد آفتاب سی سی کرم چند کاره شما را از هر گونه اتلاف وقت، هزینه های گزاف و اضافی در روتین پوستی تان جلوگیری میکند. چرا که این محصول می‌ تواند یک ضد آفتاب، کرم پودر و کرم رطوبت‌ رسان و ضد پیری باشد. همچنین، این محصول با انواع پوست سازگار است و ساخت درجه یک کشور کره جنوبی است.

آیا تا بحال تجربه استفاده از ضد آفتاب سی سی کرم را داشته اید؟ برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.