چرا پاک کردن آرایش صورت و چشم ها مهم است؟

داشتن یک پوست تمیز و سالم که امروزه تمامی افراد خواستار آن هستند، نیازمند مراقبت های پوستی روزانه می باشد. همه ما می دانیم که پاک نکردن آرایش از روی صورت ضمن این که باعث می شود تا مواد آرایشی روی پوست باقی بمانند، از طرفی نیز با باقی ماندن این مواد بر روی پوست، نفس کشیدن و دریافت اکسیژن کافی توسط پوست صورت نمی گیرد. این مشکل می تواند عوارض جدی همچون بروز انواع عارضه های پوستی نظیر جوش و آکنه را به همراه داشته باشد. پس اهمیت داشتن آرایش پاک کن مناسب و دانستن روش استفاده از پد پاکسازی بسیار مهم است.

از طرفی همان طور که چشم ها بسیار آسیب پذیر بوده و عضو حساسی هستند، پوست اطراف این نواحی نیز نازک و حساس است. بنابراین در صورت عدم تمیز شدن، بیشتر در معرض چین ‌و چروک و تیرگی و … قرار خواهند گرفت. علاوه بر این ها، هنگامی که مواد آرایشی بیش از اندازه روی چشم بمانند، موجب سست شدن مژه ها شده و به مرور زمان با ریزش و شکننده شدن مژه های خود مواجه خواهید شد. بنابراین پاک کردن آرایش تا حد زیادی در جلوگیری از این بروز آسیب ها اهمیت دارد.

در این وبلاگ با روش استفاده از پد پاکسازی آشنا میشوید پس با ما همراه باشید.

پد پاکسازی یا آرایش پاک کن چیست؟

پد آرایش پاک کن یک پد به شکل دایره یا بیضی است که از الیاف نرم کتان و پنبه ساخته می‌ شود. این پد ها به دلیل جنسی که دارند برای پاک کردن آرایش بسیار مناسب هستند. هنگام کشیده شدن روی پوست، باعث ایجاد حساسیت، قرمزی و خراش نمی‌ شوند. بعضی از این پد ها دور دوخت هستند و بعضی دیگر دوختی ندارند. پدهای دور دوخت مانع از خروج رشته‌ های الیاف پنبه از میان پد می‌ شوند. معمولا پد های بیضی شکل برای پاک کردن آرایش پوست استفاده می‌ شوند. پدهای دایره‌ ای یا سکه‌ ای هم برای پاک کردن پوست و هم پاک کردن چشم مناسب هستند.

در تولید پدهای آرایش پاک کن از الیاف بسیار نرم و مرغوبی استفاده می شود تا در هنگام استفاده بر روی پوست صورت به آن آسیبی وارد نکنند. از طرفی در بسیاری از مواقع، انتخاب یک پد پاک‌ کننده آرایش به نوع لوازم آرایشی مورد استفاده شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر از لوازم آرایشی ضد آب استفاده کرده اید، از پدهای دوردوخت و مقاوم تری استفاده کنید که قابلیت پاک‌ کردن این مواد آرایشی را داشته باشد. از طرفی بسیاری از پدها به دلیل شکل ظاهری مختلف کارایی های بیشتری خواهند داشت. در نهایت برای پاک کردن آرایش لب و چشم نیز به محصولی که برای این نواحی حساس مناسب باشد، نیاز دارید.

روش استفاده از پد پاکسازی

اهمیت روش استفاده از پد ‌ پاکسازی

پاک نکردن آرایش از روی صورت و یا انجام آن به شیوه اشتباه باعث شده تا مواد آرایشی روی پوست باقی بمانند. باقی ماندن آرایش روی پوست موجب بروز بیماری‌های پوستی نظیر جوش و آکنه خواهد شد. از طرفی با وجود مواد آرایشی روی صورت، پوست قادر به نفس کشیدن و دریافت اکسیژن نخواهد بود. این روند موجب ایجاد چین‌وچروک و پیری پوست می‌شود.

علاوه بر پوست، چشم‌ها هم در معرض خطر خواهند بود. مواد آرایشی اگر بیش از اندازه روی چشم باشند، موجب سست شدن مژه می‌شوند. در نتیجه شکستن تارهای مژه و یا ریزش آنها اتفاق می‌افتد. این موضوع برای ابروها نیز صادق است. چشم‌ها عضو حساسی هستند و پوست اطراف آنها نازک و حساس است. بنابراین بیشتر در معرض چین‌وچروک خواهند بود.

نحوه انتخاب آرایش پاک کن

انتخاب آرایش پاک‌ کن به نوع لوازم آرایش شما بستگی دارد. اگر آرایش چشم و لب ضد آب دارید، از آرایش پاک‌ کنی استفاده کنید که قدرت پاک‌ کردن مواد آرایشی ضد آب را داشته باشید. در ضمن بسیاری از آرایش پاک‌ کن‌ ها فقط برای پاک کردن آرایش پوست طراحی شده‌ اند، در نتیجه برای پاک کردن آرایش چشم و لب به یک محصول دیگر احتیاج خواهید داشت و باید روش استفاده از پد پاکسازی را بدانید. پس از رعایت این نکته‌ ها سراغ پاک کردن آرایش با پد می‌ رویم.

انواع روش استفاده از پد پاکسازی

پدهایی که برای پاک کردن آرایش استفاده می‌ شوند، به دو دسته یکبار مصرف و چند بار مصرف تقسیم می‌ شوند. دسته اول همان پدهایی هستند که آنها را از جنس پنبه تولید می‌ کنند. این پدها یک بار قابلیت استفاده دارند و وقتی مواد آرایشی را جذب کردند، باید داخل سطل زباله بروند. دسته دوم پدهایی هستند که بعد از هر استفاده می‌ توانید آنها را بشویید، خشک کنید و برای دفعه آینده از آن استفاده کنید. این پدها در واقع جز محصولات دوستدار محیط زیست هستند که تا زباله کمتری تولید شود.

بنابراین روش استفاده از پد پاکسازی بدین گونه است که  پس از پاکسازی صورت و هنگامی که این پدها مواد آرایشی را به خود جذب کردند، باید آن ها را دور بیاندازید. زیرا استفاده مجدد از آن ها بدون این که موثر واقع شوند، آسیب رسان و جوش زا خواهند بود. دسته دوم شامل پدهایی می شود که بعد از هر بار استفاده می‌ توانید آن را شسته و خشک کنید. لذا به راحتی می توانید برای دفعات بعدی نیز از آن ها استفاده نمایید. یکی از مزایای اصلی پدهای چندبار مصرف آن است که به حفظ محیط زیست کمک کرده و کارایی پایدارتری دارند.

ویژگی‌های پد آرایش پاک کن

همان طور که اشاره کردیم پدهای آرایش پاک کن از الیاف بسیار نرم ساخته و تولید شدند. انتخاب این جنس به این دلیل است که هنگام استفاده به پوست صورت آسیبی وارد نکنند. بعضی از برند ها برای دقت بیشتر در مراقبت از چشم‌ ها، پد مخصوص پاک کردن آرایش چشم تولید کردند. اگر فکر می‌ کنید چشم‌ های حساسی دارید و دوست دارید نهایت دقت را در پاک کردن آرایش چشم داشته باشید، این پدها انتخاب خوبی برای شما خواهند بود.

تفاوتی که بین پاک کردن آرایش با پد و پاک کردن آرایش با پنبه وجود دارد، به شکل ظاهری آنها مربوط است. روش استفاده از پد پاکسازی برعکس پنبه است. پنبه معمولا حجیم بوده و سطح صاف و یک‌دستی ندارد؛ در نتیجه قادر نخواهد بود همه سطح پوست را به خوبی تمیز کند. از طرفی خیلی اوقات تارهای پنبه روی صورت می‌چسبند و یا داخل چشم می‌ روند. این تارهای ریز وقتی در چشم بروند باعث خارش، حساسیت و ایراد در دید خواهند شد. پدهای آرایش پاک کن طوری طراحی شده‌ اند که قدرت جذب بالایی دارند. این پدها مواد آرایشی را از روی پوست به خوبی پاک و جذب می‌ کنند.

پدهای آرایش پاک کن چه کاربردهایی دارند؟

با توجه به نامی که روی این محصول گذاشته شده است، می توان گفت که اصلی ترین کاربرد این پد ها برای استفاده به همراه محصول های پاک کننده جهت حذف مواد آرایشی از روی پوست است. اما جالب است بدانید که روش استفاده از پد پاکسازی کاربردهای دیگری نیز دارد. یکی از رایج ترین کاربردی این پدها در میان افراد مصرف کننده، استفاده از آن به همراه تونر ها می باشد. این پدها نسبت به سایر محصولات سلولزی از جمله دستمال های کاغذی از جنس مرغوب تری تهیه شده اند و میزان جذب بسیار کمی دارند. بنابراین شما می توانید برای زدن تونرهای خود بر روی پوست صورتتان از این پدهای آرایش پاک کن کمک بگیرید.

پاک کردن آرایش چشم با پد

مقداری از آرایش پاک‌ کنی که برای پاک کردن آرایش چشم در نظر دارید روی پد بریزید. مقدار آرایش پاک‌ کن باید به اندازه‌ ای باشد که پد نه زیاد خیس باشد و نه زیاد خشک. خیسی بیش از اندازه باعث پخش شدن مواد آرایشی و خشکی پد باعث کشیده شدن پوست می‌شود. پد آرایشی را روی یکی از چشم‌ های خود قرار دهید و کمی فشار دهید. دقت کنید که این فشار نباید زیاد باشد. پد را حدود یک دقیقه به همان صورت نگه دارید تا مواد آرایشی جذب پد شود. یکی از اشتباهات رایج استفاده از پد آرایشی زمان پاک کردن چشم‌هاست.

کسانی که روش استفاده از پد پاکسازی شان جوری است که با خشونت پد را روی چشم می‌کشند تا آرایش را پاک کنند. پوست اطراف چشم پوست ظریف و حساسی است، پس باید نهایت دقت را برای پاک کردن آن به کار برد. بعد از برداشتن پد از روی چشم، اگر لوازم آرایش کامل پاک نشده بود، با حرکات آهسته اقدام به پاک کردن باقی مواد کنید. این کار را برای چشم دیگر هم انجام دهید.

تفاوت پد آرایش پاک کن و پنبه چیست؟

پنبه سطح مسطح و یکنواختی ندارد. برای همین نمی‌ تواند همه سطح پوست را به درستی تمیز کند. از طرفی اگر از پنبه برای پاک کردن آرایش استفاده کنید، الیاف و رشته‌ های پنبه به پوست می‌ چسبد و داخل چشم می‌ رود. پد آرایش پاک کن مسطح است، الیاف آن به پوست نمی‌ چسبد و قدرت جذب خوبی دارد بنابراین روش استفاده از پد پاکسازی بسیار آسان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل و شماره همراه شما هرگز نمایش داده نخواهد شد، وب سایت اختیاریست.

دیدگاه:پیام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.